راکون سیتی، ترسناک‌تر از همیشه – نقد و بررسی بازی Resident Evil 2

Resident-Evil-2_cover

شاید خیلی از شماها این نظر را داشته باشید که بازسازی یک بازی ترسناک کار درستی نباشد. شاید با خودتان فکر کنید وقتی یک بار این بازی را تجربه کردید، تجربه دوباره آن نمی‌تواند جالب باشد. کمپانی Capcom با بازسازی بازی Resident Evil 2 ثابت کرد که نه تنها به ریشه‌های این بازی پایبند است، بلکه می‌توانید تجربه بهتری را فراهم کند و همانطور که می‌دانید در نسخه‌های بازسازی شده گیم‌پلی و گرافیک بازی‌ها بهبود میابد. اگر این عنوان را تجربه کنید می‌فهمید که این مجموعه هنوز هم می‌توانید تجربه ترسناکی را برای پلیرها  فراهم کند.

در بازی Resident Evil 2 Remake در نقش «Leon Kennedy»  و «Calire Redfield» بازی می‌کنید. یک ویروس در شهر منتشر شده و باعث شده که زامبی‌ها و موجودات عجیبی به وجود آیند. به احتمال زیاد داستان بازی را می‌دانید و می‌دانید که در شهر Racocoon City این اتفاقات رخ می‌دهد و همه این‌ها باعث می‌شود تا اتفاقات عجیبی در شهر رخ دهد و در آخر دو کارکتر محبوب این مجموعه با یکدیگر همکاری می‌کنند. با اینکه بخش داستانی هر دو کارکتر شبیه به هم است و در لوکیشن‌های یکسانی هستند ولی چالش‌های این دو متفاوت است.

در Resident Evil سنتی، وظیفه شما این است که به شب و موجوداتی که در شب ظاهر می‌شوند غلبه کنید و معماهای گوناگون را در مناطق مختلف حل کنید. Resident Evil 2 ترکیب خوبی از سبک بقای نسخه اوریجنال و گیم‌پلی و گرافیک مدرن است. این بازی شما را تحت فشار قرار می‌دهد. وقتی که با کمبود مهمات روبه‌رو می‌شوید، هیولاهای بازی ترسناک‌تر می‌شوند و با پیشرفت در بازی همه چیز سخت‌تر می‌شود به طوری که کوچیک‌ترین پیروزی‌های شما مانند یک پیروزی بزرگ جلوه می‌کنند و قبل از اینکه بدانید در گیر مبارزه بعدی می‌شوید.

Resident-Evil-2_cover

آ‌ن‌هایی که نسخه اوریجینال Resident Evil 2 را بازی‌ کردند، این سوال را با خود می‌پرسند که چه چیزی در این نسخه وجود دارد. نسخه Remake این عنوان، تغییراتی در لوکیشن‌ها و سایر چیزها داده است. با این حال بیشتر محل‌ها و طرح‌های آن‌ها شبیه به نسخه‌ اوریجینال است. هنوز هم این بازی ترسناک است و زمانی که انتظار اتفاقی ترسناک را دارید، اتفاقی رخ نمی‌دهد و معمولا اتفاقات ترسناک غیرمنتظره هستند. مکان‌هایی هستند که امن هستند و وقتی به آن مکان‌ها می‌‌رسید با خود سوالی می‌پرسید که حالا کدام اتاق‌ها خطرناک هستند؟

این مجموعه به خاطر ملودرامیک بودن مشهور شده است و معمولا اتفاقات غیرمنتظره‌ای در نسخه‌های اولیه رخ می‌داد. RE2 Remake حال و هوای جدی‌تری دارد البته هنوز هم کارکترها حس شوخ‌طبعی خود را دارند. نسخه Remake این عنوان قابل قبول‌تر و زیباتر است و باعث شده تا این عنوان قوی‌تر از قبل ظاهر شود. بازی زمانی جالب می‌شود که شخصیت‌های اصلی بازی سعی می‌کنند تا از نظر روانی خودشان را برای مقابله با خطرها  بهتر کنند. حتی شخصیت‌های فرعی نیز کیفیت بهتری نسبت به قبل دارند.

Resident-Evil-2_cover

هم Leon و هم Claire دو ورژن متفاوت در بخش داستانی دارند و بعد از تمام کردن بخش مربوط به یکی از آن‌ها، بخش مربوط به کارکتر دیگر شروع می‌شود. این ویژگی سناریوی دوم نامیده می‌شود که به شما اجازه می‌دهد تا داستان را از زاویه‌ای دیگر ببینید. هر دو سناریو کاملا از یکدیگر پوشیده شده‌اند و تصمیم‌ها در یک بخش، روی بخش دیگر تاثر نمی‌گزارد. در واقع 4 بار می‌توانید بخش داستانی را بازی کنید که هر کدام اطلاعاتی را به شما می‌دهند که در نسخه اوریجینال وجود نداشت.

RE 2 حال و هوای جدی داشت که در این نسخه بهتر و همه چیز در این عنوان با جزئیات بیشتری همراه است. در واقع Capcom همان‌ چیزی را ارائه می‌دهد که از نسخه بازسازی شده یک بازی انتظار می‌رود، حتی بهتر. دوربین بازی دیگر ثابت نیست و دوباره طراحی شده است. دوربین روی شانه شخصیت است که حسی اول شخص می‌دهد. صداهای موجود در بازی کیفیت بهتری دارند و همه این‌ها باعث شده تا حس خوبی هنگام بازی کردن داشته باشید. در بعضی مواقع شما فقط چراغ قوه برای مسیر خود دارید و کمتر پیش می‌آید که احساس بودن در محیط امن داشته باشید.

جزئیات نسخه Remake قابل تحسین است و موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که در بازی مبارزه می‌کنید و صحنه‌های بهتری نسبت به قبل می‌بینید با این که این نسخه به ریشه‌های خود پایبند است ولی انیمیشن‌ها بسیار بهتر شدند. زامبی‌ها و شلیک گلوله را در نظر بگیرید. فقط کافی است که RE 2 Remake را بازی کنید تا خودتان شاهد همه چیز باشید.

در ابتدای بازی، انتخاب‌های محدود شما در اسلحه زیاد با بخش‌های ترسناک این بازی سازگار به نظر نمی‌رسد ولی در بازی وسیله‌های وجود دارد که به شما در مبارزه‌ها برتری می‌دهد. برای اینکه بتوانید به زامبی بهتر شلیک کنید و جلوی سرعت آن‌ها را بگیرید می‌توانید پنجره‌ها را ببندید. البته بیشتر این گزینه‌ها راه حل موقتی برای مشکلات زیاد است که این حس را خواهد داد که همه این کارها بی‌فایده است.

Resident-Evil-2_cover

با اینکه بیشتر روش‌ها در RE 2 خوب هستند، بازهم روش‌ها و چالش‌های جدیدی به بازی اضافه شده است. در یکی از درگیری‌های بزرگ بازی شما با Tyrant همراه می‌شوید که صدای قدم‌های او در محیط پخش می‌شود. این دشمن بزرگی است که کوچک جلوه داده شده بود. فرار کردن به یک اتاق کافی‌ نخواهد بود چراکه شما را تعقیب می‌کند مانند بازی Resident Evil 3. اگر بتوانید فاصله را زیاد کنید، او درگیر نمی‌شود ولی برای درگیری بعده آماده‌باش خواهد بود.

با وجود همه بهبودها بعضی وقت‌ها این بازی خسته کننده می شود مخصوصا زمانی که سعی می‌کنید یک آیتم خاص را برای حل یک معما بردارید که زامبی‌ها و Tyrant نزدیک هستند. در واقع چیزی که قرار بود خشن و سخت باشد، خسته کننده شده.

Resident-Evil-2_cover

بازی Resident Evil 2 Remake نه تنها نسخه اوریجنال را سربلند کرده بلکه توانسته یک نسخه قوی از بازی ترسانکی باشد که نظر منتقدان را به خود جلب کند. این بازی چیزی را به شما می‌دهد که خواهان آن هستید. ترس، استرس، خشونت و موقعیت‌های هیجانی. به لطف نسخه بازسازی شده می‌تواند گفت RE 2 Remake یکی از بهترین بازی‌های ترسناک است. اگر قبلا این بازی را تجربه کردید و در مورد تجربه دوباره آن تردید دارید، بهتر است این تردید را بگذارید کنار و شاهد یک بازی بهتر باشید و همان‌طور که اشاره شد، این بازی جزئیات بیشتری در بخش داستانی دارد. اگر نسخه اوریجینال را تجربه نکرده‌اید، بهتر است هرچه زودتر این نسخه بازسازی شده را تهیه کنید تا یکی بهترین بازی‌ها در این سبک را تجربه کنید.

سیستم لازم برای اجرا Resident Evil 2 :

SYSTEM REQUIREMENTS
MINIMUM
Requires a 64-bit processor and operating system
OS: WINDOWS® 7, 8.1, 10 64-BIT Required
Processor: Intel® Core™ i5-4460 or AMD FX™-6300 or better
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 760 or AMD Radeon™ R7 260x with 2GB Video RAM
DirectX: Version 11
Storage: 26 GB available space
Additional Notes: This game is expected to run at 1080p/30 FPS. If you have don’t have enough graphics memory to run the game at your selected texture quality, you must go to Options > Graphics and lower the texture quality or shadow quality, or decrease the resolution. An internet connection is required for product activation.

Network connectivity uses Steam® developed by Valve® Corporation

RECOMMENDED
Requires a 64-bit processor and operating system
OS: WINDOWS® 7, 8.1, 10 64-BIT Required
Processor: Intel® Core™ i7-3770 or AMD FX™-9590 or better
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 or AMD Radeon™ RX 480 with 3GB VRAM
DirectX: Version 11
Storage: 26 GB available space
Additional Notes: This game is expected to run at 1080p/60 FPS. An internet connection is required for product activation

Network connectivity uses Steam® developed by Valve® Corporation

قیمت بازی RESIDENT EVIL 2 / BIOHAZARD RE:2  حدودا 60 دلار می باشد که برای خرید این بازی می توانید به سایت Steam مراجعه نمایید.

شاید خیلی از شماها این نظر را داشته باشید که بازسازی یک بازی ترسناک کار درستی نباشد. شاید با خودتان فکر کنید وقتی یک بار این بازی را تجربه کردید، تجربه دوباره آن نمی‌تواند جالب باشد. کمپانی Capcom با بازسازی بازی Resident Evil 2 ثابت کرد که نه تنها به ریشه‌های این بازی پایبند است، بلکه می‌توانید تجربه بهتری را فراهم کند و همانطور که می‌دانید در نسخه‌های بازسازی شده گیم‌پلی و گرافیک بازی‌ها بهبود میابد. اگر این عنوان را تجربه کنید می‌فهمید که این مجموعه هنوز هم می‌توانید تجربه ترسناکی را برای پلیرها  فراهم کند. در بازی Resident Evil 2 Remake در نقش «Leon Kennedy»  و «Calire Redfield» بازی می‌کنید. یک ویروس در شهر منتشر شده و باعث شده که زامبی‌ها و موجودات عجیبی به وجود آیند. به احتمال زیاد داستان بازی را می‌دانید و می‌دانید که در شهر Racocoon City این اتفاقات رخ می‌دهد و همه این‌ها باعث می‌شود تا اتفاقات عجیبی در شهر رخ دهد و در آخر دو کارکتر محبوب این مجموعه با یکدیگر همکاری می‌کنند. با اینکه بخش داستانی هر دو کارکتر شبیه به هم است و در لوکیشن‌های یکسانی هستند ولی چالش‌های این دو متفاوت است. در Resident Evil سنتی، وظیفه شما این است که به شب و موجوداتی که در شب ظاهر می‌شوند غلبه کنید و معماهای گوناگون را در مناطق مختلف حل کنید. Resident Evil 2 ترکیب خوبی از سبک بقای نسخه اوریجنال و گیم‌پلی و گرافیک مدرن است. این بازی شما را تحت فشار قرار می‌دهد. وقتی که با کمبود مهمات روبه‌رو می‌شوید، هیولاهای بازی ترسناک‌تر می‌شوند و با پیشرفت در بازی همه چیز سخت‌تر می‌شود به طوری که کوچیک‌ترین پیروزی‌های شما مانند یک پیروزی بزرگ جلوه می‌کنند و قبل از اینکه بدانید در گیر مبارزه بعدی می‌شوید. آ‌ن‌هایی که نسخه اوریجینال Resident Evil 2 را بازی‌ کردند، این سوال را با خود می‌پرسند که چه چیزی در این نسخه وجود دارد. نسخه Remake این عنوان، تغییراتی در لوکیشن‌ها و سایر چیزها داده است. با این حال بیشتر محل‌ها و طرح‌های آن‌ها شبیه به نسخه‌ اوریجینال است. هنوز هم این بازی ترسناک است و زمانی که انتظار اتفاقی ترسناک را دارید، اتفاقی رخ نمی‌دهد و معمولا اتفاقات ترسناک غیرمنتظره هستند. مکان‌هایی هستند که امن هستند و وقتی به آن مکان‌ها می‌‌رسید با خود سوالی می‌پرسید که حالا کدام اتاق‌ها خطرناک هستند؟ این مجموعه به خاطر ملودرامیک بودن مشهور شده است و معمولا اتفاقات غیرمنتظره‌ای در نسخه‌های اولیه رخ می‌داد. RE2 Remake حال و هوای جدی‌تری دارد البته هنوز هم کارکترها حس شوخ‌طبعی خود را دارند. نسخه Remake این عنوان قابل قبول‌تر و زیباتر است و باعث شده تا این عنوان قوی‌تر از قبل ظاهر شود. بازی زمانی جالب می‌شود که شخصیت‌های اصلی بازی سعی می‌کنند تا از نظر روانی خودشان را برای مقابله با خطرها  بهتر کنند. حتی شخصیت‌های فرعی نیز کیفیت بهتری نسبت به قبل دارند. هم Leon و هم Claire دو ورژن متفاوت در بخش داستانی دارند و بعد از تمام کردن بخش مربوط به یکی از آن‌ها، بخش مربوط به کارکتر دیگر شروع می‌شود. این ویژگی سناریوی دوم…

خلاصه بررسی بازی Resident Evil 2

داستان - 8.6
گرافیک - 8.9
گیم پلی - 9.5

9

در بازی Resident Evil 2 Remake در نقش «Leon Kennedy» و «Calire Redfield» بازی می‌کنید. یک ویروس در شهر منتشر شده و باعث شده که زامبی‌ها و موجودات عجیبی به وجود آیند. به احتمال زیاد داستان بازی را می‌دانید و می‌دانید که در شهر Racocoon City این اتفاقات رخ می‌دهد و همه این‌ها باعث می‌شود تا اتفاقات عجیبی در شهر رخ دهد و در آخر دو کارکتر محبوب این مجموعه با یکدیگر همکاری می‌کنند. با اینکه بخش داستانی هر دو کارکتر شبیه به هم است و در لوکیشن‌های یکسانی هستند ولی چالش‌های این دو متفاوت است.

امتیاز کاربران: 4.52 ( 3 رای)
9 bigtheme

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. فوریه 1, 2019

    […] شما می‌توانید نقد و بررسی بازی Resident Evil 2 Remake‌ را از اینجا مطالعه کنید. به مناسبت انتشار نسخه بازسازی شده این […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code