سفر به غرب وحشی | نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

مدتی است که بازی مورد انتظار شرکت Rockstar Games یعنی Red Dead Redemption 2 منتشر شده است و با بازخوردهای بسیار خوبی رو به رو شده است. همان‌طور که می‌دانید این بازی برای دو کنسول PS4  و Xbox one منتشر شده و از ویژگی‌های کنسول‌های میان‌نسلی Xbox one X و PS4 Pro نیز استفاده می‌کند تا بازی را با گرافیک بهتری اجرا کند. هنوز هیچ خبری از نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 نشده ولی احتمال این وجود دارد که بعد از مدتی مانند بازی GTA V برای پلتفرم PC نیز عرضه شود. نقدی که می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت معروف «GameSpot» است که امتیاز 9 از 10 را از طرف این وب‌سایت دریافت کرده است.

بازی Red Dead Redemption 2 در مورد عواقب تصمیم‌های شما است البته فقط توهم انتخاب در بازی وجود دارد. بله، در بازی انتخاب‌هایی وجود دارد که مربوط به پلیر است و این انتخا‌ب‌ها شخصیت‌ شما را می‌سازد و در دنیای بازی تاثیرگزار است. یکی از تصمیم‌هایی که در بازی گرفته شده، حتی قبل از اینکه بازی شروع شود، مربوط به داستان بازی است. داستان بازی مشخص است و احتمالا می‌فهمید که چگونه این بازی به اتمام می‌رسد. کاری که شما می‌کنید این است که که بفهمید در این بین چه اتفاقاتی افتاده است. تا آخر بازی باید در ماموریت‌های زیادی مبارزه کنید، مشکلات را حل کنید و کاری را که فکر می‌کنید درست است را انجام دهید. در بیشتر بخش‌های بازی، نا امیدی‌هایی که وجود دارد باعث می‌شود که داستان Red Dead Redemption 2 تاثیرگزارتر باشد و زمانی که نتیجه تلاش‌هایتان را می‌بینید می‌فهمید که زحمت‌های شما هدر نرفته است.

Red Dead Redemption 2

در ابتدای بازی Red Dead Redemption 2 گروه «Van der Linde»  در حال سقوط است. بعد از سرقت ناموفقی که این گروه در «Blackwater» انجام دادند، در حال فرار هستند و امکان دستگیر شدن آن‌ها بالا است. این گروه گرسنه در آستانه تسلیم شدن در یک توفان برفی است. چهره‌های آشنایی در این بازی وجود دارد مانند شخصیت‌ اصلی بازی Red Dead Redemption یعنی John Marston که رئیس آن‌ها است. به عنوان عضو بزرگ این گروه یعنی Arthur Morgan، شما درجه بالایی دارید در واقع دست راست «Dutch Van der Linde»  هستید. زمانی که این گروه از توفان نجات می‌یابد در یک اردوگاه موقتی مستقر می‌شوند و مدیریت امور مالی به شما واگذار می‌شود یعنی شما همه آذوغه‌ها و آیتم‌ها را انتخاب می‌کنید. اگر Dutch شخصیت اصلی گروه باشد، Arthur یک شخصیت حیاتی برای این گروه است که این مقام قدرت زیادی به شما می‌دهد.

این قدرت به شما این اجازه را می‌دهد تا هرکاری که به نظرتان ضروری است را انجام دهید. مجموعه طولانی از ماموریت‌های داستانی در بازی وجود دارد که به شما راه‌های صرف کردن زمان را در کارهای مختلفی نشان می‌دهد از جمله شکار، ماهی‌گیری، رام کردن اسب و سرقت. سیستم‌های زیادی در بازی وجود دارد و پوشش دادن اصول اولیه به چندین ساعت زمان احتیاج دارد. این سیستم‌ها به گونه‌ای در ماموریت‌های بازی گنجانده شده است که احساس نمی‌کنید در بخش آموزشی هستید. بخش آموزشی بازی با داستان آن ادغام شده که بسیار هوشمندانه است و ماموریت‌ها شما را با محیط اطراف و کارکتر‌های بازی آشنا می‌کند. برای نمونه آموزش ماهی‌گیری که با Jack Marston انجام می‌شود، یک روز طول می‌کشد این در حالی است که John وظیفه‌اش را به عنوان پدر به خوبی انجام نمی‌دهد. Jack شخصیتی پاک و شیرینی دارد و به طور باورنکردنی در مقابل خطا‌های گروه آسیب‌پذیر است. ماموریت بازی نیز به خاطر Jack به یاد ماندنی است.

نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

به اضافه مکانیک‌های متنوع در فعالیت‌های بازی، شما ویژگی‌های نیمه واقع‌گرایانه دارید که باید به خاطر وجود آن‌ها سپاسگزار باشید. در بازی، برای به دست‌آوردن دوباره سلامتی و استقامت باید غذا بخورید. البته این‌کار باعث می‌شود که قابلیت «Dead Eye» نیز دوباره پر شود که به مرور زمان خالی می‌شود. کم‌خوری یا پرخوری در بازی تاثیر مستقیم بر وزن کارکتر بازی دارد و دیافراگم را نیز دچار تغییر می‌کند. غذا خوردن در بازی مشکل‌ساز نیست، حتی پر نگه داشتن هسته‌های بازی نیز مشکل خاصی را به وجود نمی‌آورد. غذا خوردن به اندازه کافی برای ثابت نگه داشتن وزن کارکتر یک امر اتفاقی است. علی‌رغم تجربه‌هایی که در این بازی داشته‌ام، نتوانستم وزن Arthur را کم‌تر از مقدار خاصی پایین بیاورم و پرخوری کردن برای افزایش وزن به زمان احتیاج دارد. نیازی نیست تا در بازی بخوابید ( البته برای گذر زمان و پر شدن هسته‌ها می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید)، زنده ماندن در گرما و سرما نیز بستگی به انتخاب شما در لباس پوشیدن دارد یعنی وزن شما برای زنده ماندن مهم است.

گزینه‌های محدود Fast Travel در بازی Red Dead Redemption 2 به خوبی پیاده شده و بخش خوب بازی است. در ابتدا Fast Travel وجود ندارد و باید با اسب خودتان مسیر مورد نظر را طی کنید. شاید این روش کند به نظر برسد ولی هیچ‌گونه میان‌بری وجود ندارد. امکان این وجود دارد که در راه با عده‌ای برخورد کنید و این احتمال بسیار زیاد است و می‌تواند شما را جذب کند. شاید یک غریبه را در راه ببینید که نیاز داشته باشد تا شهر با شما سوار اسب شود یا اینکه یک مار سمی کسی را نیش زده باشد و قربانی این مار به کسی احتیاج دارد که این سم را از بدنش بمکد. ممکن است کشته شدن کسی برای شما عجیب باشد و شما را از مسیر اصلی خارج کند. حتی اگر کسی در خطر باشد می‌توانید آن شخص را نادیده بگیرید و به مسیر خود ادامه دهید. این انتخاب با شما است که کسی را بکشید و یا فقط از او دزدی کنید حتی در بین مردمی قرار خواهید گرفت که مانند خود شما هستند و همین کار‌ها را با خود شما انجام می‌دهند. حتی طولانی‌ترین سواری‌ها به معنای وقت تلف کردن نیستند و اگر از گزینه Fast Travel استفاده کنید این احساس را خواهید داشت که شاید چیزی را از دست داده‌ام.

بازی Red Dead Redemption 2 در دنیا وسیع آمریکا جریان دارد که شامل مناطقی مانند کوه‌های برفی و دشت‌های بزرگ است و New Austin در جنوبی‌ترین قسمت نقشه بازی قرار دارد. در بخش شرقی بازی نیز Louisiana قرار دارد که بعد از گذشت 40 سال هنوز آثار جنگ داخلی در آن وجود دارد. زمانی که از یک منطقه به منطقه دیگر می‌روید تغییراتی را خواهید دید مانند تپه‌های پوشیده شده از علف و گیاه. باتلاق‌ها نیز محل زندگی تمساح‌ها است. در بازی حتی نژاد پرستی دیده می‌شود که باعث شده این بازی واقعی‌تر ظاهر شود. تنوع دنیای بازی باعث شده تا حس بسیار پویایی در آن موج بزند و محیط بازی نسبت به حضور شما واکنش نشان می‌دهد و درگیر شدن شما با اتفاقات و محیط اطراف باعث ایجاد تغییراتی می‌شود. با گذر زمان ساختمان‌های جدیدی ساخته می‌شود و مردمی که با آن‌ها صحبت کرده‌اید یا با آن‌ها رابطه داشتید، بعد از مدت طولانی شما را به یاد خواهند داشت (واکنش آن‌ها به رفتار شما بستگی دارد).

زمانی که در حال گشت و گذار هستید لحظه‌های تصادفی بخش بزرگی از اخلاق و رفتار شما را تشکیل می‌دهد که باعث می‌شود افتخار و احترام زیادی به‌دست آورید یا اینکه آن را از دست بدهید که همه این‌ها به رفتار شما بستگی دارد. رفتار خوب به گروه شما مربوط می‌شود چون شما عضوی از آن دسته هستید و در کل بهتر است که مردم دید شرافت‌مندانه نسبت به شما داشته باشند. کمک کردن به یک آدم ضعیف که در حال فرار از دست پلیس است و حتی اگر شما را مجبور کند که چند پلیس را بکشید، باعث می‌شود به یک آدم خوب تبدیل شوید. در چنین شرایطی نجیب بودن راحت از قانون‌شکن بودن است. اگر بخواهید یک جرم را بی‌شرمانه را انجام دهید، ناشناخته ماندن کار دشواری می‌شود، حتی در مناطق دور دست. معمولا اینجور کار‌ها شما را مجبور می‌کند تا به دنبال شاهدان ماجرا بروید، فرار کنید و مخفی شوید یا می‌توانید مقداری پول پرداخت کنید. زمانی که به سرعت پول به‌دست می‌آورید در واقع کار‌های بد زیادی انجام می‌دهید. افتخار و احترام بالا باعث می‌شود تا در مغازه‌ها تخفیف‌های خوبی به شما داده شود و در ماموریت‌های داستانی بازی پول خوبی به دست می‌آورید.

به روش‌های زیادی شما ترغیب می‌شوید تا به عنوان Arthur خوب بازی کنید. اعضای گروه که رابطه نزدیک‌تری با Arthur دارند بیشتر صلح‌طلب و وفادار هستند و علاقه دارند تا به بقیه کمک کنند. رابطه او با سایر اعضای گروه که رفتار منفی دارند معمولا به جر و بحث کشید می‌شود و در کل رفتار منفی نسبت به آدم‌های شرور دارد. فاسدترین آن‌ها Micah است که به راحتی از آن متنفر می‌شوید، البته به این راحتی‌ها هم نمی‌توان از دستور Arthur سرپیچی کرد. یکی از راه‌های Fast Travel در بازی، باز کردن کمپ‌ها است و برای دست آوردن آیتم‌های بهتر مجبورید تا رفتار شرافتمندانه‌ای داشته باشید. همه پول‌هایی اهدا می‌کنند و خود شما نیز باید صدها دلار پس‌انداز کنید تا بتوانید عهده مخارج برآیید و چه خوشتان آید و چه خوشتان نیاید، این کار به صورت اتوماتیک احترام شما را بیشتر می‌کند.

یکی از ویژگی‌های خوب بازی، دفترچه خاطرات Arthur است که نگاهی به رویداد‌های بزرگ می‌اندازد و حتی مردمی که به صورت تصادفی ملاقات می‌کنید در آن موجود است. او طرح مکان‌هایی که به آن‌جا می‌روید را می‌کشد و حتی افکاری که در ذهن دارد را یادداشت می‌کند. نوشته‌های این دفتر با توجه به سطح احترام شما تغییر می‌کند. این نوشته‌ها برای Arthur خوب پر شده از نگرانی‌های او و آشفتگی‌هایی که در ذهن دارد که باعث می‌شود شما او را یک شخص بهتر ببینید.

نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

زمانی که ماموریت‌های اصلی بازی را انجام می‌دهید، دشوار است که حس یک آدم خوب را داشته باشید. Arthur نیز مانند سایر افراد گروه به رئیس گروه وفادار است. وفادار بودن او به Dutch به این معنی است که شما همراه او کارهای مشکل‌سازی انجام می‌دهید مانند فراری دادن دوستان از زندان و دزدی‌های زیادی که برای به دست آوردن پول انجام می‌شود. هر چقدر تلاش کنید تا آدم خوبی باشید در آخر در ماموریت‌های بازی مجبور می‌شوید تا کشتار بزرگی به راه بیاندازید. از پا در آوردن دشمنان به صورت مخفی و به طوری که آن‌ها را نکشید همیشه به انتخاب شما نیست و سیستم تیراندازی بسیار خوب بازی باعث می‌شود تا کشتن راه ساده‌تری باشد. ناسازگاری در بازی خسته‌کننده است اما برای Arthur مهم است که گروه را به عنوان یک چیز مهم در نظر بگیرد. توضیح بیشتر در این زمینه می‌تواند داستان بازی را لو دهد.

با توسعه پیدا کردن ساختار ماموریت‌های داستانی، از اواسط باز داستان قابل پیش‌بینی می‌شود. البته بازی و داستان آن کسل کننده نمی‌شود و برعکس سرگرم‌کننده‌تر هم می‌شود و صحنه‌های بهتری را خواهید دید. بعد از مدتی یک الگو ظاهر می‌شود که به راحتی می‌توان فهمید که سرقت‌ها و سواری‌های بازی چگونه‌ خواهند بود و این خیلی خسته‌کننده می‌شود. علی‌رغم قدرت تصمیم‌گیری که دارید نمی‌توانید تاثیر زیادی روی داستان بازی بگذارید. خستگی شما خستگی Arthur نیز هست و وجود چنین چیزی حیاتی است. تنوع زیادی در بین ماموریت‌ها گشت و گذار آزادانه وجود دارد که باعث می‌شود حس تکراری بودن از بازی حذف شود.

مانند هر پیش‌ درآمد دیگر کشمکش زیادی در مورد دانستن داستان وجود دارد، بدون اینکه بفهمید دقیقا چگونه این جریان‌ها اتفاق افتاده است. اگر بازی Red Dead Redemption را انجام داده باشید، می‌دانید که در آخر داستان چه می‌شود و چه کسی زنده نخواهد ماند. حتی در بخش‌های کندتر بازی، شما منتظر خیانت‌ها خواهید بود و رویداد‌هایی که برای شما مبهم بودند، اشاره‌ای به آن‌ها می‌شود. شما منتظر می‌مانید تا کارکتر‌های بازی شخصیت‌ اصلی خود را نشان دهند و تماشای همه این‌ها با اینکه می‌دانید قبلا چه اتفاقی افتاده است، ناراحت کننده خواهد بود.

red dead redemption 2 photo

حتی اگر چیزی در مورد داستان نسخه قبلی بازی نمی‌دانید بازهم بخش داستانی بازی برایتان جذاب خواهد بود. بعضی از لحظه‌های بازی Red Dead Redemption 2 هیچ‌گونه ارتباطی با نسخه قبلی بازی ندارد. یکی از ماموریت‌های بازی مربوط به رای‌گیری یک زن است و بخش دردناک ماموریت این است که با زنی روبه‌رو می‌شوید که شوهر او را کشته‌اید و یک زندگی را ویران کرده‌اید. کارکتر‌های جدید نیز در بین بهترین‌ها هستند. Sadie Alder یکی از کارکتر‌های محبوب است که دلایل آن را نمی‌توانم بگویم چرا که باعث لو رفتن داستن بازی می‌شود. یکی دیگر از کارکتر‌ها یک مرد سیاه پوست در گروه است که Lenny نامیده می‌شود و به این اشاره می‌کند که چگونه جنوبی‌ها او را اندکی متفاوت تهدید می‌کنند. Arthur در این قسمت می‌گوید که متوجه چیز عجیبی نشده است و Lenny در پاسخ می‌گوید: «با احترام کامل آقای Morgan، شما نمی‌توانستید متوجه شوید.»

در حالی که بازی Red Dead Redemption  روی داستان John Marston تمرکز داشت، بازی Red Dead Redemption 2 در مورد بقیه گروه «Van der Linde» به عنوان یک جامعه است. این بازی در مورد شخصیت Arthur نیز هست ولی داستان گروه را نیز به خوبی نشان می‌هد.  زندگی شخصی او نیازمند داستان طولانی‌تری است. سیستم‌های تکراری و ماموریت‌های قابل پیش‌بینی برای داستان اصلی بازی طراحی شده است و باید صبور باشید تا علت همه چیز را بفهمید. بازی Red Dead Redemption 2 دقیقا یک پیش درآمد است ولی داستان احساسی و تحریک‌ کننده خودش را دارد. این بازی دنیایی دارد که بعد از تمام کردن بازی، ترک کردن آن کار دشواری است.

مدتی است که بازی مورد انتظار شرکت Rockstar Games یعنی Red Dead Redemption 2 منتشر شده است و با بازخوردهای بسیار خوبی رو به رو شده است. همان‌طور که می‌دانید این بازی برای دو کنسول PS4  و Xbox one منتشر شده و از ویژگی‌های کنسول‌های میان‌نسلی Xbox one X و PS4 Pro نیز استفاده می‌کند تا بازی را با گرافیک بهتری اجرا کند. هنوز هیچ خبری از نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 نشده ولی احتمال این وجود دارد که بعد از مدتی مانند بازی GTA V برای پلتفرم PC نیز عرضه شود. نقدی که می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت معروف «GameSpot» است که امتیاز 9 از 10 را از طرف این وب‌سایت دریافت کرده است. بازی Red Dead Redemption 2 در مورد عواقب تصمیم‌های شما است البته فقط توهم انتخاب در بازی وجود دارد. بله، در بازی انتخاب‌هایی وجود دارد که مربوط به پلیر است و این انتخا‌ب‌ها شخصیت‌ شما را می‌سازد و در دنیای بازی تاثیرگزار است. یکی از تصمیم‌هایی که در بازی گرفته شده، حتی قبل از اینکه بازی شروع شود، مربوط به داستان بازی است. داستان بازی مشخص است و احتمالا می‌فهمید که چگونه این بازی به اتمام می‌رسد. کاری که شما می‌کنید این است که که بفهمید در این بین چه اتفاقاتی افتاده است. تا آخر بازی باید در ماموریت‌های زیادی مبارزه کنید، مشکلات را حل کنید و کاری را که فکر می‌کنید درست است را انجام دهید. در بیشتر بخش‌های بازی، نا امیدی‌هایی که وجود دارد باعث می‌شود که داستان Red Dead Redemption 2 تاثیرگزارتر باشد و زمانی که نتیجه تلاش‌هایتان را می‌بینید می‌فهمید که زحمت‌های شما هدر نرفته است. در ابتدای بازی Red Dead Redemption 2 گروه «Van der Linde»  در حال سقوط است. بعد از سرقت ناموفقی که این گروه در «Blackwater» انجام دادند، در حال فرار هستند و امکان دستگیر شدن آن‌ها بالا است. این گروه گرسنه در آستانه تسلیم شدن در یک توفان برفی است. چهره‌های آشنایی در این بازی وجود دارد مانند شخصیت‌ اصلی بازی Red Dead Redemption یعنی John Marston که رئیس آن‌ها است. به عنوان عضو بزرگ این گروه یعنی Arthur Morgan، شما درجه بالایی دارید در واقع دست راست «Dutch Van der Linde»  هستید. زمانی که این گروه از توفان نجات می‌یابد در یک اردوگاه موقتی مستقر می‌شوند و مدیریت امور مالی به شما واگذار می‌شود یعنی شما همه آذوغه‌ها و آیتم‌ها را انتخاب می‌کنید. اگر Dutch شخصیت اصلی گروه باشد، Arthur یک شخصیت حیاتی برای این گروه است که این مقام قدرت زیادی به شما می‌دهد. این قدرت به شما این اجازه را می‌دهد تا هرکاری که به نظرتان ضروری است را انجام دهید. مجموعه طولانی از ماموریت‌های داستانی در بازی وجود دارد که به شما راه‌های صرف کردن زمان را در کارهای مختلفی نشان می‌دهد از جمله شکار، ماهی‌گیری، رام کردن اسب و سرقت. سیستم‌های زیادی در بازی وجود دارد و پوشش دادن اصول اولیه به چندین ساعت زمان احتیاج دارد. این سیستم‌ها به گونه‌ای در ماموریت‌های بازی گنجانده شده است که احساس نمی‌کنید در بخش آموزشی هستید. بخش آموزشی بازی با داستان…

خلاصه بررسی بازی Red Dead Redemption 2

داستان - 9.3
گرافیک - 10
گیم پلی - 9.1

9.5

بازی Red Dead Redemption 2 در مورد عواقب تصمیم‌های شما است البته فقط توهم انتخاب در بازی وجود دارد.داستان بازی مشخص است و احتمالا می‌فهمید که چگونه این بازی به اتمام می‌رسد. کاری که شما می‌کنید این است که که بفهمید در این بین چه اتفاقاتی افتاده است. تا آخر بازی باید در ماموریت‌های زیادی مبارزه کنید، مشکلات را حل کنید و کاری را که فکر می‌کنید درست است را انجام دهید و ...

امتیاز کاربران: 4.23 ( 3 رای)
9 bigtheme

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. حامد گفت:

    حتما میگرمش خیلی بازی کولیه.ممنون بابت بررسی عالیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code