قلب‌های مهربان از دنیاهای مختلف – نقد و بررسی بازی Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3

مانند سایر نسخه‌های مجموعه kingdom Hearts، بازی Kingdom Hearts 3 نیز با پخش شدن موسیقی متن آن شروع می‌شود که به دست Yoko Shimomura ساخته شده است و حس خوبی از این بازی را به پلیر منتقل می‌کند. موسیقی این بازی واقعا زیباست و به بهترین شکل نواخته شده است.

این بازی حس کامل نوستالژی را به پلیرانتقال می‌دهد چرا شخصیت‌های بسیار زیادی در آن وجود دارند که حتی مسن‌ترین پلیرها نیز می‌توانند بضی از آن را بشناسند. این نسخه از بازی به گونه‌ای ساخته شده تا بیشتر پلیر را راضی کند اما با این حال سعی شده تا خود بازی در سطح خوبی قرار بگیرد و هر چیزی را که باعث شود به این بازی علاقه‌مند شوید را دارد مانند اکشن پرهیجان، ویژگی‌های سبک RPG، شخصیت‌های دنیاهای Disney و Pixar. همه اینها به گونه‌ای کنار هم چیده شده‌اند تا تم دوستی، قهرمانی و خوب بودن را در بازی نشان دهند.

بعضی وقت‌ها تشخص موضوع دشوار می‌شود به ویژه وقتی که بازی سعی می‌کند تا داستان بزرگتری را تعریف کند و Sora در این یک شخصیت آرمان‌گرا و بی‌طرف است. شاید احساس خستگی کنید ولی نمی‌توان سازندگان را برای بهبود بخشیدن به بازی مقصر دانست ولی این نمی‌تواند دلیل خوبی باشد. بازی Kingdom Hearts 3 دارای جزئیات زیادی است و می‌توانید چیزهای بیشتری از انیمیشن‌هایی که دیدید پیدا کنید. گاهی اوقات برایتان دشوار می‌شود تا بفهمید قهرمان‌های اصلی در حال به دست آوردن چه چیزی هستند.

Kingdom Hearts 3

در حالت کلی در بازی Kingdom heart3، شخصیت‌های اصلی شامل Sora، Donald و Goofy هستند که برای یک جنگ درحال وقوع علیه سپاه تاریکی آماده می‌شوند و برای این کار محافظان روشنایی را جمع می‌کنند. در واقع به طور بسیار خلاصه‌ای داستان را برای شما شرح دادیم و اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید باید این بازی را تجربه کنید و در داستان و شخصیت‌های آن غرق شوید. البته بدون شک شلوغ و بی‌نظم به نظر می‌رسد ولی برای طرفدارانی که همه بازی‌ها را انجام دادند و داستان‌های فرعی را می‌دانند کامل منطقی است. برای کسانی که با این سری آشنا نیستند، بخش‌های ضروری داستان قابل فهم است.

بیشتر بخش‌های Kingdom Hearts 3 شامل تعداد زیادی Spin-off و مجموعه‌ای از معرفی کارکتر‌ها در داستان است. همه آن‌ها بازی منحصر به فرد خود را دارند و علاوه بر آن اتاقی برای نفس کشیدن، پیدا کردن خودشان و روایت خودشان را دارند. به هر حال وقتی که در یک بازی متحد می‌شوند از شخصی‌سازی آن‌ها کاسته می‌شود. Kingdom Hearts 3 همه این داستان‌ها و شخصیت‌ها را جمع می‌کند تا وارد یک داستان دیگر کند و نتیجه آن ناسازگاری است. این کار کمکی نمی‌کند که این کارکتر‌ها همان‌گونه که بودند نشان داده شوند. در همین حال بقیه آن‌ها در کارکتر دیگری تناسخ یافته‌اند. عده کمی نیز یک نام داشتند ولی حالا نام دیگری دارند ولی هر دو نام استفاده می‌شود و بستگی به کسی دارد که درباره‌ آن‌ها صحبت می‌کند. به دلیل وجود شخصیت‌های زیاد، پیدا کردن هسته اصلی داستان کمی دشوار می‌شود چرا که هر کدام داستان را به یک سمت می‌برند.

اگر بازی Kingdom Hears 3 داستان قوی‌تری داشت می‌توانستیم قسمت‌های کلیدی داستان را بنویسیم. به هر حال داستان بازی باعث شده تا دنبال کردن هدف اصلی دشوارتر شود. بیشتر شخصیت‌های منفی عضو سازمان XIII هستند که در باعث شده که بیشتر خط‌های داستانی مبهم از آب در بیایند که به نظر می‌رسد این کار عمدی بوده باشد. داستان بازی به گونه‌ای نوشته شده که ابهامات زیادی به وجود آورد. در کل باید گفت روایت این بازی می‌توانست بهتر باشد.

هسته اصلی Kingdom Hearts 3 در مورد دلسوزی و پایداری رابطه دوستانه است در حالی که رفته رفته این موضوع کمرنگ‌تر می‌شود. Sora، قهرمان اصلی مجموعه همچنان شخصیتی ساده، شجاع و دوست‌داشتنی دارد. بهترین واقعیت در مورد او، مهربانی است و با این ویژگی می‌تواند با هر کسی دوست شود. از خودگذشتگی او باعث شده تا شکل یک پسر خوب را داشته باشد. گروه او نیز یک گروه احساسی است.

Kingdom Hearts 3

وجود شخصیت‌های Pixar و Disney بازی Kingdom Hearts 3 را بسیار دلنشین کرده واین موضوع زمانی بهتر می‌شود که تعامل و همکاری این شخصیت‌ها را باهم می‌بینیم. بدون توجه کردن به بخش‌های جنگی بازی و درگیر کردن کمتر آن‌ها، این داستان‌ها شفاف‌تر و مختصرتر هستند. تم اصلی Kingdom Hearts برپاییه ویژگی‌های Disney هماهنگ شده تا هر دنیای جدید در سفر Sora تاثیر بهتری داشته باشد. در Toy Box، شخصیت Sora به Woody، Buzz و گروه آن‌ها کمک می‌کند تا دوستان گم شده خود را پیدا کنند. در همین حال آن‌ها با این ایده درگیر می‌شوند که در دنیایی زندگی می‌کنند که وجود ندارد. در Arendelle او با Ann ملاقات می‌کند که سعی می‌کند تا دوباره با با خواهرش ارتباط برقرار کند، ملکه Elsa و درگیر مشکل خانوادگی آن‌ها می‌شود. در San Fransokyo او به Hiro و تیم Big Hero 6 کمک می‌کند. بعضی از این داستان‌ها متعلق به زمان گذشته هستند و گذشته را بازسازی می‌کنند. مانند Tangled، Pirates of the Caribbean، Winnie The Pooh، Monsters Inc و …

یکی از بخش‌های قدرتمند این بازی، اهمیت دادن به بازگرداندن دنیای‌های Disney است و در همه این دنیاها هیجان خوبی به پلیر دست می‌دهد. شما در اتاق Andy سرگردان می‌شوید در حالی که یک نسخه کوچک از اسباب‌بازی‌ Sora هستید. در این قسمت شما فروشگاه‌های اسباب‌بازی فروشی متنوعی می‌بینید و باید با دشمنان خود مبارزه کنید. یک از حس‌های نوستالژی بازی برگشت به شهر Twilight در Kingdom Hearts 2 است. طراحی و کارگردانی این بازی به خوبی صورت گرفته است و صحنه‌های جالبی را خواهید دید که به خاطر خیال‌پردازی‌های جذاب سازندگان آن است. موارد جالب بسیار زیادی در این بازی وجود دارد که شما را به بازی کردن این عنوان مشتاق می‌کند حتی اگر طرفدار بازی‌های خشن باشید.

Kingdom Hearts 3

دنیاهای این بازی فعالیت‌های زیادی دارند که بخش اضافی گیم‌پلی بازی محسوب می‌شوند. Toy Box شما را در Final Fantasy XV قرار می‌دهد، جایی که شما به عنوان مکانیک در حال نابود کردن دشمنان هستید. شهر Traverse  نیز یک مینی گیم آشپزی دارد که شامل جم‌آوری مواد اولیه از دنیاهای مختلف است و در آخر باید آن‌ها را به Ratatouille برگردانید. Pirates of Caribbean به شما اجازه می‌دهد تا در دریا به دنبال گنج باشید و با دشمنان کشتی بجنگید. همه این بخش‌ها می‌توانند شما را حسابی سرگرم کنند. البته همه این دنیاها کامل نیستند و بعضی از آن‌ها حس پوچ بودن را می‌دهند.

گیم‌پلی اصلی Kingdoms Hearts 3 برپاییه شمشیرزنی و استفاده از جادو است که باعث می‌شود احساس کنید مبارزه‌ها سریع هستند. مکانیک مبارزه این بازی نسخه کامل شده از Kingdom Hearts 2 است. بخش قابل توجه، حرکت‌های Sora هستند که پیشرفت خوبی داشته‌اند. او می‌تواند از بین دشمنان با سرعت عبور کند و به آن‌ها ضربه بزند. لایه‌های زیادی برای گیم‌پلی پاییه وجود دارد که تنوع مبارزه و گیم‌پلی را افزایش می‌دهد البته باید گفت که استراتژی عمیقی به بازی اضافه نمی‌شود. سلاح Sora می‌تواند تغییر کند و در این تغییرات از خلاقیت خوبی استفاده شده است. برای نمونه Wheel of Fate در دنیای Pirates آنلاک می‌شود و Happy Gear در دنیای Monsters Inc پیدا می‌شود.

Kingdom Hearts 3

جادو کردن در بازی نیز ساده است و استفاده  مکرر از یک جادوی خاص در نهایت آن را قوی‌تر می‌کند. Donald و Goofy نیز به Sora برای حمله دسته جمعی کمک می‌کند و با این کار می‌توان آسیب جدی به دشمنان وارد کرد. شاید به نظر برسد که مبارزه کردن در این بازی مانند رقص انگشتان باشد ولی نگران نباشید چرا که با فشردن چند دکمه می‌توانید به راحتی مبارزه کنید. بازی کردن این عنوان ساده است و شما را در چالش عجیبی قرار نمی‌دهد. البته اگر خواهان چالش بیشتر هستید باید درجه سختی‌های بالاتر را امتحان کنید.

بازی Kingdom Hearts 3 از تنوع بالایی برخوردار است منظورمان هم از نظر گیم‌پلی و هم محیط است اما با این حال نیازی به این مقدار تنوع نبود و سازندگان می‌توانستند دنیاهای کمتری خلق کنند و در عوض کیفیت بهتری را ارائه دهند. داستان بازی نیز جذاب است ولی ابهامات و ناسازگاری در آن دیده می‌شود. این بازی به گونه‌ای خوبی را ترویج می‌کند و دنیاهای Disney و Pixar باعث شده تا این عنوان از جذابیت خاصی برخوردار شود.

مانند سایر نسخه‌های مجموعه kingdom Hearts، بازی Kingdom Hearts 3 نیز با پخش شدن موسیقی متن آن شروع می‌شود که به دست Yoko Shimomura ساخته شده است و حس خوبی از این بازی را به پلیر منتقل می‌کند. موسیقی این بازی واقعا زیباست و به بهترین شکل نواخته شده است. این بازی حس کامل نوستالژی را به پلیرانتقال می‌دهد چرا شخصیت‌های بسیار زیادی در آن وجود دارند که حتی مسن‌ترین پلیرها نیز می‌توانند بضی از آن را بشناسند. این نسخه از بازی به گونه‌ای ساخته شده تا بیشتر پلیر را راضی کند اما با این حال سعی شده تا خود بازی در سطح خوبی قرار بگیرد و هر چیزی را که باعث شود به این بازی علاقه‌مند شوید را دارد مانند اکشن پرهیجان، ویژگی‌های سبک RPG، شخصیت‌های دنیاهای Disney و Pixar. همه اینها به گونه‌ای کنار هم چیده شده‌اند تا تم دوستی، قهرمانی و خوب بودن را در بازی نشان دهند. بعضی وقت‌ها تشخص موضوع دشوار می‌شود به ویژه وقتی که بازی سعی می‌کند تا داستان بزرگتری را تعریف کند و Sora در این یک شخصیت آرمان‌گرا و بی‌طرف است. شاید احساس خستگی کنید ولی نمی‌توان سازندگان را برای بهبود بخشیدن به بازی مقصر دانست ولی این نمی‌تواند دلیل خوبی باشد. بازی Kingdom Hearts 3 دارای جزئیات زیادی است و می‌توانید چیزهای بیشتری از انیمیشن‌هایی که دیدید پیدا کنید. گاهی اوقات برایتان دشوار می‌شود تا بفهمید قهرمان‌های اصلی در حال به دست آوردن چه چیزی هستند. در حالت کلی در بازی Kingdom heart3، شخصیت‌های اصلی شامل Sora، Donald و Goofy هستند که برای یک جنگ درحال وقوع علیه سپاه تاریکی آماده می‌شوند و برای این کار محافظان روشنایی را جمع می‌کنند. در واقع به طور بسیار خلاصه‌ای داستان را برای شما شرح دادیم و اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید باید این بازی را تجربه کنید و در داستان و شخصیت‌های آن غرق شوید. البته بدون شک شلوغ و بی‌نظم به نظر می‌رسد ولی برای طرفدارانی که همه بازی‌ها را انجام دادند و داستان‌های فرعی را می‌دانند کامل منطقی است. برای کسانی که با این سری آشنا نیستند، بخش‌های ضروری داستان قابل فهم است. بیشتر بخش‌های Kingdom Hearts 3 شامل تعداد زیادی Spin-off و مجموعه‌ای از معرفی کارکتر‌ها در داستان است. همه آن‌ها بازی منحصر به فرد خود را دارند و علاوه بر آن اتاقی برای نفس کشیدن، پیدا کردن خودشان و روایت خودشان را دارند. به هر حال وقتی که در یک بازی متحد می‌شوند از شخصی‌سازی آن‌ها کاسته می‌شود. Kingdom Hearts 3 همه این داستان‌ها و شخصیت‌ها را جمع می‌کند تا وارد یک داستان دیگر کند و نتیجه آن ناسازگاری است. این کار کمکی نمی‌کند که این کارکتر‌ها همان‌گونه که بودند نشان داده شوند. در همین حال بقیه آن‌ها در کارکتر دیگری تناسخ یافته‌اند. عده کمی نیز یک نام داشتند ولی حالا نام دیگری دارند ولی هر دو نام استفاده می‌شود و بستگی به کسی دارد که درباره‌ آن‌ها صحبت می‌کند. به دلیل وجود شخصیت‌های زیاد، پیدا کردن هسته اصلی داستان کمی دشوار می‌شود چرا که هر کدام داستان را به یک سمت می‌برند. اگر بازی Kingdom…

خلاصه بررسی بازی Kingdom Hearts 3

داستان - 7.3
گرافیک - 8.2
گیم پلی - 8.4

8

این بازی حس کامل نوستالژی را به پلیرانتقال می‌دهد چرا شخصیت‌های بسیار زیادی در آن وجود دارند که حتی مسن‌ترین پلیرها نیز می‌توانند بضی از آن را بشناسند. این نسخه از بازی به گونه‌ای ساخته شده تا بیشتر پلیر را راضی کند اما با این حال سعی شده تا خود بازی در سطح خوبی قرار بگیرد و هر چیزی را که باعث شود به این بازی علاقه‌مند شوید را دارد مانند اکشن پرهیجان، ویژگی‌های سبک RPG، شخصیت‌های دنیاهای Disney و Pixar. همه اینها به گونه‌ای کنار هم چیده شده‌اند تا تم دوستی، قهرمانی و خوب بودن را در بازی نشان دهند.

امتیاز کاربران: 4.9 ( 1 رای)
8 bigtheme

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code