بررسی خودرو Hyundai Veloster Turbo R-Spe 2019

بررسی خودروی Hyundai Veloster Turbo R-Spe 2019

امروز با بررسی خودروی Hyundai Veloster 2019 در خدمت شما هستیم. نام کامل این خوردو، Hyundai Veloster Turbo R-Spec است. خودرویی هاچ‌بک که نسبت به نسل قبل خود عملکرد بهتری دارد و رانندگی با آن لذت بخش است. بررسی انجام شده، ترجمه مستقیم از وب‌سایت «Thedrive» است. حال سوالی مطرح می‌شود که آیا طبق قول‌هایی که داده شده، خودروی Veloster جدید عملکرد بهتری دارد؟ برای بار اول این خودرو را در سال 2011 راندم که برای سال 2012 طراحی شده بود. این خودرو همان‌گونه بود که پیش‌بینی کرده بودم. آیا این خودروی کوچک می‌توانست سریع باشد؟ جواب منفی بود. ظاهر بیرونی این خودرو نشان‌دهنده یک خودروی سریع بود ولی متاسفانه فقط در ظاهر سریع به نظر می‌رسید و در تست‌های انجام شده سریع نبود. این ماشین کند در پیچ‌ها نیز عملکرد خوبی نداشت.

من امید زیادی به این خودرو داشتم و خیلی آن را دوست داشتم ولی برخلاف نام آن که ریشه لاتین دارد، عملکرد خوبی نداشت. معمولا انتظار زیادی از خودروهای هاچ‌بک اسپرت داریم و من به دنبال خودروی دیگری بودم که با خودروی Ford Fiesta ST آشنا شدم، برای اولین بار در شهر کالیفرنیا. یک خودروی هاچ‌بک کوچک با رانندگی دینامیک، قدرت هیجان‌انگیز و سیستم هدایت بسیار خوب. اگر کمپانی Hyundai از همان مهندسی Ford پیروی می‌کرد، آن خودرو وضعیت بهتری می‌توانست داشته باشد.

در آخر کمپانی Hyundai یک نسخه ارتقا یافته از این خودرو مجهز به توربو را معرفی کرد که با همان ابزار مشابه به خودروی Elantra GT ساخته شده است. این خودرو شبه همان خودرویی است که در سال 2011 رانده‌ام و همان درها با ظاهر نامتقارن را هنوز دارد و سقف عجیب آن نیز مانند نسخه قبلی است اما بدنه خودرو ظاهر تهاجمی دارد. سیستم تعلیق خودرو بهبود یافته و سازگاری بیشتری دارد و سیستم هدایت خودرو بهتر بهبود یافته و روان‌تر شده و مناسب چنین خودرویی است. موتور 1.6 لیتری این خودرو که مجهز به یک توربو است گشتاور بیشتر تولید می‌کند و انعطاف بیشتری دارد. چیزی جالب در مورد این خودرو این است که سیستم تعلیق قسمت عقبی آن با یک نسخه جدید جایگزین شده است.

بررسی خودروی Hyundai Veloster Turbo R-Spe 2019

با همه این تغییرات، توربو جدید این خودرو قدرت بیشتری تولید می کند و در جاده‌ها عملکرد خوب خود را نشان می‌دهد. این خودرو به تایر‌های Michelin Pilot Sport 4 مجهز شده است و در پیچ‌ها تعادل خوبی دارد و با سرعت بالاتری می‌توانید از پیچ‌های جاده عبور کنید. به نظر می‌رسد Hyundai از مهندسی معکوس چندساله آلمانی‌ها استفاده کرده است و کیفیت خودرو را افزایش داده است. در واقع این قدمی مثبت برای عرضه خودرویی با کیفیت‌تر است. این خودرو که نام آن Veloster Turbo R-Spec Edition است یک خودری اسپرت متوسط و قابل قبول است که مجهز به یک گیربکس دستی 6 سرعته است و صدای اگزوز خودرو نیز خشن شده که مناسب چنین خودرویی است. همان‌طور که اشاره شد تایرهای این خودرو  Michelin Pilot Sport 4 است که رینگ‌های 18 اینچی دارد. یکی از ویژگی‌هایی که ظاهر این خودرو را جذاب می‌کند باله (Spoiler) عقبی است که حس اسپرت بودن را بیشتر می‌کند. روکش‌های صندلی این خودرو طرح شطرنجی راه راه دارند. طرح کلی ماشین زیبا است و ویژگی‌های یک ماشین اسپرت کوچک را دارد.

بررسی خودروی Hyundai Veloster Turbo R-Spe 2019

با تشکر از موتور 1.6 لیتری «Gamma» که مجهز به توربو است، ولوستر در مقایسه با رقیب‌های هم‌سطح خود عملکرد خوبی دارد. ولوستر در مدت زمان 6.2 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل برساعت(96.5 کیلومتر بر ساعت) می‌رسد. اعداد روی کاغذ نشان می‌دهند که موتور این خودرو شتاب خوبی دارد و برای خودرویی با این قیمت منطقی است. رانندگی با خودرو روان است و تجربه بسیار خوبی خواهید داشت. سیستم هدایت فرمان نسخه قبلی ولوستر ناامید کننده بود و با اینکه نسل جدید ولوستر پیشرفت خوبی کرده ولی هنوز هم می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد، به ویژه در پیچ‌ها این کمبود احساس می‌شود.

نمای داخلی ولوستر زیبا است و اجزای داخلی آن کیفیت خوبی دارد.این خودرو مجهز به سیستم صوتی معمولی Hyundai است و 8 بلندگو در آن وجود دارد و از Apple Car Play ، Android Auto و سیستم BlueLink Connected-car هم پشتیبانی می‌کند. دستگیره‌های آلومینیومی نیز ظاهر خوبی دارد ولی اگر خودرو زیر نور آفتاب باشد، دستگیره‌ها گرم می‌شوند و دست شما را اذیت می‌کند.

بررسی خودروی Hyundai Veloster Turbo R-Spe 2019

در کل Hyundai Veloster Turbo R-Spec خودروی اسپرت زیبایی است که رانندگی با آن لذت بخش است و امکانات خوبی ارائه می‌دهد. معمولا قشر جوان علاقه بیشتری به این خودروها دارند که با توجه به قیمت آن، گزینه خوبی است. با پرداخت 23.785 دلار می‌توانید مالک این خودروی دوست‌داشتنی شوید. در آخر اشاره‌ای کوتاه به مشخصات این خودرو می‌کنیم. موتور ولوستر 201 اسب قدرت دارد و گشتاور آن 195 پوند است. گیربکس ولوستر 6 سرعتی دستی است که برای رانندگی حرفه‌ای مناسب است.  قدرت موتور نیز به چرخ‌‌های جلو منتقل می‌شود و در آخر وزن ولوستر 1227.3 کیلوگرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code