باز هم بکش – نقد و بررسی بازی Hitman 2

hitman 2 review

بیشتر گیمرها با مجموعه بازی‌های Hitman آشنا هستند. اولین نسخه از این بازی در سال 2000 منتشر شد و آخرین نسخه از این بازی Hitman 2 نام دارد که از تاریخ 13 نوامبر سال 2018 برای پلتفرم‌های PC، PS4 و Xbox one در دسترس خواهد بود. نقدی که می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت Gamespot است.

بازی Hitman در مورد کشتن است، کشتن افراد خاص و در حین کشتن این افراد خاص باید سعی کنید تا آدم‌های دیگر را نکشید مگر اینکه مجبور شوید. البته گشت و گذار در محیط واقعی و بزرگ که از مکان‌های واقعی الهام گرفته شده در بازی نیز وجود دارد. همچنین باید در مورد ماموریت اطلاعاتی به دست بیاورید و چند روش برای حل کردن مشکل‌ها پیدا کنید. با دانشی که از محیط به دست آورده‌اید می‌توانید محیط اطراف را دستکاری کنید تا هدف خود را از بین ببرید. نسخه قبلی این بازی اپیزودیک بود که در سال 2016 منتشر شد یعنی هر ماه یک قسمت جدید از بازی منتشر می‌شد. اپیزودیک بودن بازی باعث می‌شد تا گیمر‌ها هر اپیزود را به روش‌های مختلف بازی کنند. بازی Hitman 2 برخلاف نسخه قبلی به صورت اپیزودیک نیست و مکانیک‌های جدیدی را دارد ولی چرخه بازی کردن یک منطقه و آشکارسازی آهسته امکانات با استفاده از دانش به دست آمده از محیط بازی، نقطه قوت Hitman است.

hitman 2 review

بازی Hitman 2 شما را به شش منطقه جدید می‌برد و هرمنطقه، شما را در شرایط منحصر به فردی برای از بین بردن هدف خود قرار می‌دهد. شهر بمبئی یکی از پرجمعیت‌ترین خیابان‌ها را دارد و آپارتمان‌ها و ساختمان‌های زیاد با کوچه‌های پر پیچ و خم یکی از ویژگی‌های جالب آن است. این محیط سبکی مانند بازی Assassin’s Creed دارد و شما می‌توانید از جمعیت موجود استفاده کنید و ناپدید شوید. یکی از ماموریت‌های بازی مربوط به ایلات فلوریدا در شهر میامی است که در محل پیست مسابقه جریان دارد. صداهای بلند صحنه باعث می‌شود تا احساس کنید که در یک شهر بازی با جاده‌ها و شرکت‌ کنندگان آن هستید.

این مرحله‌ها به بهترین شکل ممکن غافلگیر کننده هستند و گشت و گذار، پیدا کردن ابزار و مسیرها، مکان‌های مخفی شدن و روش استفاده از ابزار موجود هیجان بازی را زیاد می‌کند. اگر شما با بازی Hitman و هوش مصنوعی آن آشنا هستید می‌دانید که باید با صبر و حوصله این بازی مخفیانه را انجام دهید. گوش دادن مخفیانه، تعقیب افراد و مشاهده رفتار بقیه قدم‌های اول برای موفقیت هستند. حتی مرحله‌ای مانند Whittleton Creek که کوچک است و جمعیت کم‌تری دارد نیاز به تحقیق دارد. کنجکاوی باعث می‌شود تا در هر مرحله بفهمید که چیز‌ها چگونه کار می‌کنند و دیالوگ‌های جدیدی در راه وجود خواهند داشت که جالب هستند.

بازی Hitman 2 به گونه‌ای ساخته شده تا پلیر روی هدف خود تمرکز کند و با استفاده از ابتکار عمل خود می‌توانید خودتان را از موقعیت‌های خطرناک نجات دهید یعنی برای حل کردن مشکلات باید به خلاقیت خودتان تکیه کنید. پیش رفتین در یک ماموریت داستانی ممکن شما را به جایی برساند که یک دستگاه را خراب کنید. البته برای اینکار باید تلاش ابزار‌های مورد نیاز را پیدا کنید و حواس مردمی که در اطراف آن دستگاه وجود دارند را پرت کنید.

ماموریت‌های داستانی بازی در مرحله اول بسیار جذاب هستند و جذابیت بازی زمانی بیشتر می‌شود که در این مرحله‌ها به دنبال چیزهای مبهم می‌روید تا بتوانید آن‌ها را آشکار کنید. در همین ماموریت‌های داستانی چالش‌های وجود دارد که می‌توانید به دنبال چیز‌های بیشتری بروید. اگر در برخی از این چالش‌های شکست بخورید فقط چالش را از دست می‌دهید اما در بقیه باعث می‌شود که بمیرید. ابزار‌ها و رویکرد‌های زیادی در دسترس شما خواهند بود که باعث می‌شوند مسیر پیروزی خلاقانه و ظریف شوند. همچین این مسیر می‌تواند پر سر و صدا و با آشفتگی زیادی همراه باشد. به اتمام رساندن یک مرحله معمولا به زمان زیادی نیاز دارد و در موارد زیادی نگهبانی شما را در حال انجام کاری که نباید انجام بدهید می‌بیند و درخواست پشتیبانی می‌کند. هنوز هم مانند گذشته مبارزه با اسلحه بیهوده به نظر می‌رسد. زمانی که همه چیز از کنترل خارج می‌شود تقریبا همیشه راهی وجود دارد تا با درگیری کمتری از محل فرار کنید. برای نمونه می‌توانید لباس‌هایتان را عوض کنید و مانند یکی از افراد محلی آن منطقه به نظر برسید. زمانی که نقشه‌های اولیه شما با شکست مواجه می‌شود، در واقع Hitman چیزی بیشتر از هیجان را دارد.

hitman 2 review

تنها مشکلی که در رابطه با محیط بازی وجود دارد، محدودیت‌های «Sandbox» است. بالاخره این محدودیت‌ها خودشان را نشان می‌دهند. برای نمونه می‌توانید اجساد را در کمد‌ها یا آشغال دانی‌ها مخفی کنید. زمانی که فهمیدم نمی‌توانم جسدی را در توالت‌های قابل حمل خالی مخفی کنم ناراخت شدم. با این که مامور 47 می‌تواند از حصارها بپرد و از لبه‌ها خطرناک عبور کند با این حال نمی‌تواند از بالکن طبقه اول بپرد. هوش مصنوعی نگهبان‌ها جاب و سخاوتمندانه است؛ اگر شما در یک محدوده‌ ممنوعه باشید، قب از اینکه دست به کار شوند به شما این فرصت را می‌دهند تا منطقه را ترک کنید البته بعضی وقت‌های هوش مصنوعی بیش از حد سخاوتمندانه است. قرار بود که نگهبان یکی از هدف‌هایمان را ببینم که به صورت تصادفی از ساختمان افتادم و با این حال من تنها فرد دیگر در آن اتاق بودم.

در بخش داستانی بازی سبک، آزمون خطا را خواهید داشت. مرحله‌ها طولانی خواهند بود ولی auto save در بازی وجود دارد و در کنار آن می‌توانید از ذخیره دستی نیز استفاده کنید که به شما این آزادی را می‌دهد تا روش‌های مختلفی را برای حل کردن مشکل‌ها امتحان کنید. نگهبان‌های بازی نیز به گونه‌ای طراحی شدند تا دید نگهبان‌های قبلی را داشته باشند و با روش‌های مختلف مانند استفاده از سکه و چیز برگر توجه‌ها را به سمت خود جلب می‌کنند و بسیار هیجان‌انگیز است. مهم نیست چقدر احمقانه به نظر می‌رسد، در هر صورت هیجان در بازی وجود دارد. بخش‌های سینمایی بازی Hitman 2 ظالمانه و مانند فیلم‌های جاسوسی درام انگلیسی است و دشوار است که حس توطئه به شما دست ندهد. اما در هنگام بازی کردن همان روش قبلی وجود دارد که حس شادی را به شما منتقل می‌کند چرا که می‌توانید لباس‌های احمقانه را بر تن کنید و از سلاح‌های به عجیب استفاده کنید. با وجود حس‌های عجیبی که در بازی و بحش‌های سینمایی آن وجود دارد هنوز هم این بازی جذاب است.

بازی Hitman 2 علاوه بر بخش کمپین، بخش‌های دیگری دارد از جمله بخش Sniper Assassin که مانند نسخه‌ای که برای تلفن‌های همراه هوشمند منتشرشد (Hitman Sniper) باید از یک نقطه مشخص تنها با استفاده از یک اسلحه چندین هدف را از بین ببرید. با وجود اینکه این بخش ساده است، باز هم می‌تواند سرگرم کننده باشد و زمانی جذابیت این بخش بیشتر می‌شود که به صورت co-op آنلاین آن را بازی کنید. اگر نسخه قبلی Hitman را داشته باشید یک بخش جالب برای بازی وجود دارد. می‌تواند مرحله اوریجینال را برای Hitman 2 دانلود کنید که باعث می‌شود بتوانید با مکانیک‌های جدید بخش‌های مختلف را تمام کنید. مکانیک‌های جدید مانند آینه‌های در حال کار که باعث می‌شود دشمنان شما را شناسایی کنند. ویژگی دیگری وجود دارد که یک کیف سامسونت همراه خود خواهید داشت که می‌توانید ابزار خود را در آن مخفی کنید. این کار باعث می‌شود تا با اشتیاق بیشتری مرحله‌‌ها را دوباره بازی کنید.

hitman 2 review

باید به این اشاره کنیم که یکی از ویژگی‌های خوبی که در نسخه سال 2016 بازی Hitman وجود داشت، محتواهای رایگان و به روز بود. مرحله‌های بازی چالش‌های جذابی را داشتند و در بعضی از ماموریت‌ها باید در زمان مشخصی هدف خود را از بین می‌بردید یعنی فقط یک فرصت برای از بین بردن هدف داشتید که این بخش بسیار جذاب بود. استودیو IO Interactive اعلام کرد که ویژگی‌هایی که با آن آشنا هستیم به صورت یک به‌روزرسان برای بخش‌های Sniper Assassin و Ghost Mode منتشر خواهد شد. هنوز نمی‌توانیم در مورد این بخش اظهار نظر کنیم.

بازی Hitman 2 را باید با آزمون خطا بازی کنید و قبل از آن نقشه خود را پیش‌بینی میکنید و اگر نقشه اول کار نکرد به دنبال نقشه جدیدی می‌روید البته با چالش‌های جدیدی هم رو به رو می‌شوید. این بازی در سبک اکشن مخفی کاری است و باید با صبر حوصله آن را بازی کنید. بازی Hitman 2 تجربه آشنایی را برای شما فراهم می‌کند و اگر از طرفداران این سبک باشید می‌توانید ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

بیشتر گیمرها با مجموعه بازی‌های Hitman آشنا هستند. اولین نسخه از این بازی در سال 2000 منتشر شد و آخرین نسخه از این بازی Hitman 2 نام دارد که از تاریخ 13 نوامبر سال 2018 برای پلتفرم‌های PC، PS4 و Xbox one در دسترس خواهد بود. نقدی که می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت Gamespot است. بازی Hitman در مورد کشتن است، کشتن افراد خاص و در حین کشتن این افراد خاص باید سعی کنید تا آدم‌های دیگر را نکشید مگر اینکه مجبور شوید. البته گشت و گذار در محیط واقعی و بزرگ که از مکان‌های واقعی الهام گرفته شده در بازی نیز وجود دارد. همچنین باید در مورد ماموریت اطلاعاتی به دست بیاورید و چند روش برای حل کردن مشکل‌ها پیدا کنید. با دانشی که از محیط به دست آورده‌اید می‌توانید محیط اطراف را دستکاری کنید تا هدف خود را از بین ببرید. نسخه قبلی این بازی اپیزودیک بود که در سال 2016 منتشر شد یعنی هر ماه یک قسمت جدید از بازی منتشر می‌شد. اپیزودیک بودن بازی باعث می‌شد تا گیمر‌ها هر اپیزود را به روش‌های مختلف بازی کنند. بازی Hitman 2 برخلاف نسخه قبلی به صورت اپیزودیک نیست و مکانیک‌های جدیدی را دارد ولی چرخه بازی کردن یک منطقه و آشکارسازی آهسته امکانات با استفاده از دانش به دست آمده از محیط بازی، نقطه قوت Hitman است. بازی Hitman 2 شما را به شش منطقه جدید می‌برد و هرمنطقه، شما را در شرایط منحصر به فردی برای از بین بردن هدف خود قرار می‌دهد. شهر بمبئی یکی از پرجمعیت‌ترین خیابان‌ها را دارد و آپارتمان‌ها و ساختمان‌های زیاد با کوچه‌های پر پیچ و خم یکی از ویژگی‌های جالب آن است. این محیط سبکی مانند بازی Assassin's Creed دارد و شما می‌توانید از جمعیت موجود استفاده کنید و ناپدید شوید. یکی از ماموریت‌های بازی مربوط به ایلات فلوریدا در شهر میامی است که در محل پیست مسابقه جریان دارد. صداهای بلند صحنه باعث می‌شود تا احساس کنید که در یک شهر بازی با جاده‌ها و شرکت‌ کنندگان آن هستید. این مرحله‌ها به بهترین شکل ممکن غافلگیر کننده هستند و گشت و گذار، پیدا کردن ابزار و مسیرها، مکان‌های مخفی شدن و روش استفاده از ابزار موجود هیجان بازی را زیاد می‌کند. اگر شما با بازی Hitman و هوش مصنوعی آن آشنا هستید می‌دانید که باید با صبر و حوصله این بازی مخفیانه را انجام دهید. گوش دادن مخفیانه، تعقیب افراد و مشاهده رفتار بقیه قدم‌های اول برای موفقیت هستند. حتی مرحله‌ای مانند Whittleton Creek که کوچک است و جمعیت کم‌تری دارد نیاز به تحقیق دارد. کنجکاوی باعث می‌شود تا در هر مرحله بفهمید که چیز‌ها چگونه کار می‌کنند و دیالوگ‌های جدیدی در راه وجود خواهند داشت که جالب هستند. بازی Hitman 2 به گونه‌ای ساخته شده تا پلیر روی هدف خود تمرکز کند و با استفاده از ابتکار عمل خود می‌توانید خودتان را از موقعیت‌های خطرناک نجات دهید یعنی برای حل کردن مشکلات باید به خلاقیت خودتان تکیه کنید. پیش رفتین در یک ماموریت داستانی ممکن شما را به جایی برساند که یک دستگاه را خراب کنید. البته برای اینکار…

خلاصه بررسی بازی hitman 2

داستان - 8.2
گرافیک - 7.7
گیم پلی - 8.3

8.1

بیشتر گیمرها با مجموعه بازی‌های Hitman آشنا هستند. اولین نسخه از این بازی در سال 2000 منتشر شد و آخرین نسخه از این بازی Hitman 2 نام دارد که از تاریخ 13 نوامبر سال 2018 برای پلتفرم‌های PC، PS4 و Xbox one در دسترس خواهد بود. نقدی که می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت Gamespot است و ...

امتیاز کاربران: 4.75 ( 1 رای)
8 bigtheme

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code