مسابقه به روش آرکید | نقد و بررسی بازی Forza Horizon 4

نقد و بررسی بازی Forza Horizon 4

سری بازی‌های Forza که در سبک ریسینگ است به خاطر عملکرد خوبی که طی این سال‌ها داشته است، طرفداران زیادی دارد. بازی مورد نظر ما، آخرین نسخه از این مجموعه است یعنی بازی Forza Horizon 4 که توسط استودیو Playground Games توسعه یافته و کمپانی Microsoft وظیفه انتشار آن را بر عهده داشت. این بازی در تاریخ 2 اکتبر سال 2018 برای پلتفرم‌های PC و Xbox one منتشر شد و از ویژگی‌های کنسول میان‌نسلی Xbox one x برای  اجرای بازی با گرافیک بهتر بهره می‌برد. نقدی که می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت «Thedrive» است.

همه ما بازی‌های ریسینگ را دوست داریم ولی بازی‌های ریسینگ آرکید جای ویژ‌ه‌ای در قلب ما دارند. این بازی‌ها به ما اجازه می‌دهند تا اتومبیل‌های رویایی خود را برانیم، از صخره‌ها بپریم، با جت‌های جنگنده مسابقه بدهیم و هر کار هیجان‌انگیز دیگر در این بازی‌ها امکان‌پذیر است. بازی Forza Horizon 4 تنوع زیادی دارد و رقابت در مسابقه‌های بازی موج می‌زند. همه این رویدادها در یک جهان باز اتفاق می‌افتد و هر نوع آب‌هوایی در بازی وجوود دارد و پلیر‌ها تقریبا می‌توانند هر کاری انجام دهند. توسعه‌دهندگان این بازی سعی کردند تا همه چیز را به بهترین شکل در این بازی پیاده‌سازی کنند مانند سیستم رانندگی، تغییر فصل و… مهم نیست در چه فصلی بازی می‌کنید، به هر حال جزئیات زیادی در بازی وجود دارد.

نقد و بررسی بازی Forza Horizon 4

بازی Forza Horizon 4 بسیار سرگرم‌کننده است. همان چیزی است که هر گیمری از یک بازی ریسینگ انتظار دارد. ساعت‌ها گیم‌پلی هیجان‌انگیز که به تدریج تکامل می‌یابد. چه در حال مسابقه دادن باشید، چه در حال گشت و گذار، این بازی سرگرم‌ کننده است. مسابقه‌های عجیبی در بازی وجود دارد که جذب آن‌ها می‌شوید. در واقع ما جزئی از جشن‌های ناشناخته خیابانی در این بازی هستیم. می‌توانید با اتومبیل‌های مود شده خود در این مسابقه‌های خیابانی مسابقه دهید. مسابقه جالبی در بازی وجود دارد که در یک چشم‌انداز برفی با یک لوکوموتیو مسابقه می‌دهید. همان‌طور که گفته شد این بازی تنوع زیادی دارد و مسابقه‌هایی مانند این در بازی وجود دارد. شاید در سایر ژانر‌های بازی این قابلیت وجود نداشته باشد که گرافیک بازی به‌خوبی به نمایش درآید ولی در بازی‌های ریسینگ بهترین گرافیک را مشاهده خواهید کرد. همان‌طور که اشاره کردیم این بازی از ویژگی‌های کنسول Xbox one x نیز بهره می‌برد و واقعا حیف است که اتوموبیل‌هایی مانند Lamborghini Centenario، Bugatti Chiron یا McLaren Senna را با جزئیات بالا نبینیم. نسخه Xbox one x این بازی گرافیک خیره‌ کننده‌ای را ارائه می‌دهد و محیط بازی بسیار طبیعی جلوه می‌کند. البته نسخه Xbox one نیز گرافیک خوبی دارد ولی به خاطر قدرت بیشتر کنسول Xbox one x شاهد عملکرد گرافیکی بهتری در این نسخه هستیم.

نقد و بررسی بازی Forza Horizon 4

تقریبا 1000 اتومبیل در این بازی وجود دارد تا شما تجربه بی‌نظیری داشته باشید. شما در گاراژ می‌توانید اتومبیل‌های خود را ارتقا دهید که نسبت به نسخه‌های قبلی مجموعه Forza تعادل بهتری دارد. اتومبیل محبوب ما swapped 1997 Land Rover است که به یک متور 10 سیلندری مجهز است که 1200 اسب قدرت دارد که برای فصل زمستان بسیار مناسب است. در مورد تنوع فصلی بازی صحبت کردیم و باید مواردی را اضافه کنیم. تنوع  فصلی باعث می‌شود تا گیم‌پلی بازی نیز متنوع شود و حالت بسیار پویایی به بازی اضافه می‌کند. شما می‌توانید در فصل زمستان اتومبیل سوپر اسپرت خود را به یک اتومبیل off-road تبدیل کنید. در واقع فصل زمستان یکی از بهترین فصل‌ها در بازی است به ویژه اگر یک اتومبیل Buggy یا یک اتومبیل رالی با چهارچرخ متحرک داشته باشید.

یکی از ویژگی‌های خوب بازی Forza Horizon 3 داشتن یک دنیای بزرگ بود و خوشبختانه نقشه Forza Horizon 4 بزرگ‌تر است اما جاده‌های آسفالتی این نسخه کمتر شده است. به هر حال جاده‌های کمتر، مشکلی در این بازی به حساب نمی‌آیند چراکه می‌توانید در بسیاری از مکان‌های انگلستان به گشت و گذار بپردازید.

نقد و بررسی بازی Forza Horizon 4

اگر در مورد صحنه‌ها و میان‌پرده‌های بازی کنجکاو هستید باید بگوییم که بیشتر میان‌پرده‌های بازی کوتاه هستند که بیشتر مواقع می‌خواستیم آن‌ها را Skip کنیم ولی همیشه این قابلیت وجود ندارد. این گونه صحنه‌ها در بیشتر بازی‌ها وجود دارد ولی بیشتر ماها به خاطر راندن اتومبیل‌ها سراغ این بازی می‌رویم. نقشه بازی نیز بسیار بزرگ و پرجزئیات است. Fast Travel نیز به محل برگذاری جشن‌ها، خانه‌ها و گاراژ‌هایی که صاحب آن هستید محصور شده است. همچنین این کار نیازمند پول است و با از بین بردن 50 بیلبورد ویژه به تدریج هزینه را به صفر کاهش دهید. برای باز کردن گزینه Fast Travel در نقشه باید خانه‌های مشخصی را بخرید. شاید کسی حاضر نباشید این همه خانه بخرد ولی برای سریع‌تر رسیدن به مقصد بهترین راه همین خانه‌ها هستند. فقط یک مشکل در بازی وجود دارد و آن این است که با داشتن این همه گاراژ نمی‌توانید در همین مکان‌ها اتومبیل خود را تغییر دهید و شخصی‌سازی کنید.

Forza Horizon 4

اگر به بازی‌های ریسینگ علاقه دارید به شما توصیه می‌کنم که بازی Forza Horizon 4 را از دست ندهید. این بازی تجربه بی‌نظیری برای شما خواهد بود و هر اتومبیلی که دوست داشته باشید در دسترس شما خواهد بود. آب‌ و هوای پویای بازی تجربه رانندگی را لذت بخش‌تر می‌کند و در کل باید بگوییم که تنوع در این بازی موج می‌زند و حسابی سرگرم خواهید شد. اگر به دنبال کیفیت بهتری هستید با داشتن کنسول Xbox one x یا PC می‌توانید این بازی را با وضوح تصویر 4K وجزئیات بیشتر تجربه کنید.

سری بازی‌های Forza که در سبک ریسینگ است به خاطر عملکرد خوبی که طی این سال‌ها داشته است، طرفداران زیادی دارد. بازی مورد نظر ما، آخرین نسخه از این مجموعه است یعنی بازی Forza Horizon 4 که توسط استودیو Playground Games توسعه یافته و کمپانی Microsoft وظیفه انتشار آن را بر عهده داشت. این بازی در تاریخ 2 اکتبر سال 2018 برای پلتفرم‌های PC و Xbox one منتشر شد و از ویژگی‌های کنسول میان‌نسلی Xbox one x برای  اجرای بازی با گرافیک بهتر بهره می‌برد. نقدی که می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت «Thedrive» است. همه ما بازی‌های ریسینگ را دوست داریم ولی بازی‌های ریسینگ آرکید جای ویژ‌ه‌ای در قلب ما دارند. این بازی‌ها به ما اجازه می‌دهند تا اتومبیل‌های رویایی خود را برانیم، از صخره‌ها بپریم، با جت‌های جنگنده مسابقه بدهیم و هر کار هیجان‌انگیز دیگر در این بازی‌ها امکان‌پذیر است. بازی Forza Horizon 4 تنوع زیادی دارد و رقابت در مسابقه‌های بازی موج می‌زند. همه این رویدادها در یک جهان باز اتفاق می‌افتد و هر نوع آب‌هوایی در بازی وجوود دارد و پلیر‌ها تقریبا می‌توانند هر کاری انجام دهند. توسعه‌دهندگان این بازی سعی کردند تا همه چیز را به بهترین شکل در این بازی پیاده‌سازی کنند مانند سیستم رانندگی، تغییر فصل و... مهم نیست در چه فصلی بازی می‌کنید، به هر حال جزئیات زیادی در بازی وجود دارد. بازی Forza Horizon 4 بسیار سرگرم‌کننده است. همان چیزی است که هر گیمری از یک بازی ریسینگ انتظار دارد. ساعت‌ها گیم‌پلی هیجان‌انگیز که به تدریج تکامل می‌یابد. چه در حال مسابقه دادن باشید، چه در حال گشت و گذار، این بازی سرگرم‌ کننده است. مسابقه‌های عجیبی در بازی وجود دارد که جذب آن‌ها می‌شوید. در واقع ما جزئی از جشن‌های ناشناخته خیابانی در این بازی هستیم. می‌توانید با اتومبیل‌های مود شده خود در این مسابقه‌های خیابانی مسابقه دهید. مسابقه جالبی در بازی وجود دارد که در یک چشم‌انداز برفی با یک لوکوموتیو مسابقه می‌دهید. همان‌طور که گفته شد این بازی تنوع زیادی دارد و مسابقه‌هایی مانند این در بازی وجود دارد. شاید در سایر ژانر‌های بازی این قابلیت وجود نداشته باشد که گرافیک بازی به‌خوبی به نمایش درآید ولی در بازی‌های ریسینگ بهترین گرافیک را مشاهده خواهید کرد. همان‌طور که اشاره کردیم این بازی از ویژگی‌های کنسول Xbox one x نیز بهره می‌برد و واقعا حیف است که اتوموبیل‌هایی مانند Lamborghini Centenario، Bugatti Chiron یا McLaren Senna را با جزئیات بالا نبینیم. نسخه Xbox one x این بازی گرافیک خیره‌ کننده‌ای را ارائه می‌دهد و محیط بازی بسیار طبیعی جلوه می‌کند. البته نسخه Xbox one نیز گرافیک خوبی دارد ولی به خاطر قدرت بیشتر کنسول Xbox one x شاهد عملکرد گرافیکی بهتری در این نسخه هستیم. تقریبا 1000 اتومبیل در این بازی وجود دارد تا شما تجربه بی‌نظیری داشته باشید. شما در گاراژ می‌توانید اتومبیل‌های خود را ارتقا دهید که نسبت به نسخه‌های قبلی مجموعه Forza تعادل بهتری دارد. اتومبیل محبوب ما swapped 1997 Land Rover است که به یک متور 10 سیلندری مجهز است که 1200 اسب قدرت دارد که برای فصل زمستان بسیار مناسب است. در مورد تنوع فصلی…

خلاصه بررسی بازی Forza Horizon 4

داستان - 8.1
گرافیک - 10
گیم پلی - 10

9.4

همه ما بازی‌های ریسینگ را دوست داریم ولی بازی‌های ریسینگ آرکید جای ویژ‌ه‌ای در قلب ما دارند. این بازی‌ها به ما اجازه می‌دهند تا اتومبیل‌های رویایی خود را برانیم، از صخره‌ها بپریم، با جت‌های جنگنده مسابقه بدهیم و هر کار هیجان‌انگیز دیگر در این بازی‌ها امکان‌پذیر است. بازی Forza Horizon 4 تنوع زیادی دارد و رقابت در مسابقه‌های بازی موج می‌زند. همه این رویدادها در یک جهان باز اتفاق می‌افتد و ...

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
9 bigtheme

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code