تجربه دوباره جنگ جهانی – نقد و بررسی بازی Battlefield 5

Battlefield 5

مجموعه Battlefield یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در سبک تیراندازی اول شخص است. معمولا گیمرها بخش چند نفره این بازی را مورد تحسین قرار می‌دهند اما بخش داستانی این مجموعه، ارزش بازی کردن را دارد. نسخه قبلی این مجموعه یعنی Battlefield 1 روند خود را تغییر داد و به جای جنگ‌های مدرن سراغ جنگ‌ جهانی رفت که با بازخورد خوبی از سوی طرفداران مواجه شد. قسمت جدید این بازی یعنی Battlefield 5 ادامه نسخه قبلی است و داستان جنگ جهانی را روایت می‌کند. نقدی می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت «pcgamesn» است.

در ابتدا باید بگویم که بازی Battlefield V قرار نیست شما را با چیز‌های جدید سورپرایز کند و تجربه‌ای مانند Battlefield 1 را برای شما فراهم می‌کند. مانند نسخه قبلی، روی صفحه نام کارکتر خود را می‌بینید و اطلاعاتی در مورد روز تولد و روز مرگ آن‌ها نوشته می‌شود. دلیل آن‌هم این است که بازی Battlefield 5 واقعا وحشتناک است و وقایع جنگ را نشان می‌دهد.

کمپانی Electronic Arts روی جعبه بازی هیچ اطلاعاتی در مورد وحشتناک بودن بازی نداده است. البته وحشتناک بودن آن تعریفی از بازی است چراکه این بازی در مورد جنگ جهانی دوم است و وقایع آن زمان را به خوبی نشان می‌دهد. بازی Battlefield V یکی از خشن‌ترین و احساسی‌ترین بازی‌های تیراندازی است که من تا به حا بازی کرده‌ام. داستان‌هایی که روایت می‌شود، داستان‌های ناگفته نیستند و فقط به صورت خوبی این داستان‌ها در بازی روایت می‌شوند.

Battlefield 5

شاید این بازی به بهترین روش داستان جنگ را به تصویر کشیده است. در یکی از مراحل شما کنترل یک مرد جوان که اهل سنگال است را به دست می‌گیرید که نام او Deme Cisse است. او عضوی از نیرو‌های استعماری فرانسه است. او به خط مقدم فراخوانده شده تا در ماموریت Dragoon شرکت کند. نام این ماموریت برگرفته از دنیای واقعی در 15 آگوست سال 1994 است. این داستان در مورد ملیت است و Cisse برای سرزمین‌های می‌جنگد که هیچ وقت پایش را در آنجا نگذاشته است و امیدوار است بر نژادپرستی غلبه کند. او برای پذیرفته شدن هیجان‌زده است ولی او متعاقبا برای ساختن سنگر‌ها کار می‌کند.

استودیو DICE هیچ مشکلی در مورد توضیحات بازی Battlefield 5 نداشته است و حتی تصویر یک زن را روی کاور نسخه فیزیکی بازی چاپ کرده است، یک زن واقعی. از آنجایی که زنان زیادی در جنگ جهانی حضور داشتند و داستان‌های زیادی در مورد آن‌ها وجود دارد، جای هیچ بحث باقی نمی‌ماند. برای نمونه تک‌ تیرانداز شوروی که مورد تحسین قرار گرفته بود یعنی Lyudmila Pavichenko ( او 309 نازی را کشته بود) یا سرگرد Wanda Gertz (او در جنگ جهانی اول با ظاهر مردانه مبارزه کرد و یک گردان متشکل از زنان را رهبری کرد). معلوم نیست که استودیو و ناشر این بازی چه سودی از این کار می‌برند ولی واقعا خوب است که یک شخصیت زن بازی Battlefield V را انجام می‌دهد و حس یک زن جنگجو و فرهنگ جنگ را در یک بازی حس می‌کند و در آخر می‌بینید که این زن‌ها چه فداکاری‌هایی انجام داده‌اند.

اگر فکر می‌کنید که بازخوردها نسبت به وجود شخصیت زن در بازی Battlefield 5 بسیار خوب بوده است، بهتر است واکنش‌ها را نسبت به شخصی‌سازی شخصیت‌های زن را چک کنید. آن‌ها عجیب هستند، بسیاری از مدل مو‌ها و لباس‌ها مانند بازی Cyberpunk است.

 اگر هنوز برایتان مهم نیست که بازی Battlefield 5 عملکرد خوبی دارد باید بگوییم که DICE از پس‌زمینه درگیرهای واقعی استفاده کرده است که به خوبی نوشته شده و سینمایی هستند. با اینکه رقیب این بازی یعنی Call of Duty بخش داستانی را از دست داده است، DICE نشان داد که هنوز هم بخش داستانی، بخش مهمی است تا تجربه‌های غیرمنتظره را به پلیرها نشان داد.

Battlefield 5

بازی Battlefield V بدون شک یکی از بهترین بازی‌ها از نظر گرافیکی است. طبیعت سینمایی بازی فقط محدود به بخش داستانی بازی نیست. بازی با مجموعه‌ای از داستان‌ها شروع می‌شود و با صدای Mark Strong تعریف می‌شود. یک نقشه در بخش چند نفره بازی وجود دارد که نام آن Hamada است و یکی از سرگرم‌ کننده‌ترین بخش‌‌ها در بین بازی‌های چند نفره است.

در زمان لانچ بخش چند نفره Grand Operation بازی می‌کردم، Twisted Steel جالب‌ترین بخش این مود است. مود Grand Operation تکمیل شده مود Operation از Battlefield 1 است که چندین راند در چند نقشه از بخش کمپین بازی اتفاق می‌افتد که با توجه به برد‌ها و باخت‌ها، باید عقب نشینی کنید یا اینکه به جلو حرکت کنید. کلاس‌های مختلف در بازی باعث می‌شود تا این بخش جذاب‌تر شود. از آنجایی که این مود بسیار هیجانی است، کلاس تک‌تیرانداز می‌تواند گزینه خوبی باشد تا از راه دور دشمنان خود را بکشید.

هنوز فعلا سیستم مورد نیاز جهت اجرا Battlefield 5 روی PC منتشر نشده است؛ به محض اطلاع این پست ویرایش خواهد شد.

سیستمی جدیدی در این بازی معرفی شد که با وجود آن، مهمات ضروری در بازی کمیاب می‌شوند. البته این‌ها را به صورت تئوری می‌گویم چرا که در هنگام بازی کردن، کمبود مهمات را احساس نکردم. سیستم سلامت بازی تغییر کرده و به صورت خودکار نوار سلامت پر نمی‌شود که باعث می‌شود همکاری تیمی پررنگ‌تر شود و اگر کسی نیاز داشت تا نوار سلامتی‌اش پر شود باید به پزشک تیم رجوع کند که شاید باعث شود همیشه یک جوخه با هم باشند. خشونت بازی نیز بسیار زیاد است و احساس واقعی را به شما می‌دهد.

Battlefield 5

بخش چند نفره بازی اعتیادآور است و واقعا ارزش بارها بازی کردن را دارد و لحظه‌های بسیار هیجان‌انگیزی در این بخش مشاهده می‌شود که نظیر آن در هیچ بازی دیگری وجود ندارد. بازی Battlefield 5 بدون شک یکی از بهترین بازی‌های اکشن اول شخص تیراندازی یا همان FPS است و داستان زیبایی دارد و با اینکه خشن است اما ساخت آن با ظرافت انجام شده است.

مجموعه Battlefield یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در سبک تیراندازی اول شخص است. معمولا گیمرها بخش چند نفره این بازی را مورد تحسین قرار می‌دهند اما بخش داستانی این مجموعه، ارزش بازی کردن را دارد. نسخه قبلی این مجموعه یعنی Battlefield 1 روند خود را تغییر داد و به جای جنگ‌های مدرن سراغ جنگ‌ جهانی رفت که با بازخورد خوبی از سوی طرفداران مواجه شد. قسمت جدید این بازی یعنی Battlefield 5 ادامه نسخه قبلی است و داستان جنگ جهانی را روایت می‌کند. نقدی می‌خوانید ترجمه مستقیم از وب‌سایت «pcgamesn» است. در ابتدا باید بگویم که بازی Battlefield V قرار نیست شما را با چیز‌های جدید سورپرایز کند و تجربه‌ای مانند Battlefield 1 را برای شما فراهم می‌کند. مانند نسخه قبلی، روی صفحه نام کارکتر خود را می‌بینید و اطلاعاتی در مورد روز تولد و روز مرگ آن‌ها نوشته می‌شود. دلیل آن‌هم این است که بازی Battlefield 5 واقعا وحشتناک است و وقایع جنگ را نشان می‌دهد. کمپانی Electronic Arts روی جعبه بازی هیچ اطلاعاتی در مورد وحشتناک بودن بازی نداده است. البته وحشتناک بودن آن تعریفی از بازی است چراکه این بازی در مورد جنگ جهانی دوم است و وقایع آن زمان را به خوبی نشان می‌دهد. بازی Battlefield V یکی از خشن‌ترین و احساسی‌ترین بازی‌های تیراندازی است که من تا به حا بازی کرده‌ام. داستان‌هایی که روایت می‌شود، داستان‌های ناگفته نیستند و فقط به صورت خوبی این داستان‌ها در بازی روایت می‌شوند. شاید این بازی به بهترین روش داستان جنگ را به تصویر کشیده است. در یکی از مراحل شما کنترل یک مرد جوان که اهل سنگال است را به دست می‌گیرید که نام او Deme Cisse است. او عضوی از نیرو‌های استعماری فرانسه است. او به خط مقدم فراخوانده شده تا در ماموریت Dragoon شرکت کند. نام این ماموریت برگرفته از دنیای واقعی در 15 آگوست سال 1994 است. این داستان در مورد ملیت است و Cisse برای سرزمین‌های می‌جنگد که هیچ وقت پایش را در آنجا نگذاشته است و امیدوار است بر نژادپرستی غلبه کند. او برای پذیرفته شدن هیجان‌زده است ولی او متعاقبا برای ساختن سنگر‌ها کار می‌کند. استودیو DICE هیچ مشکلی در مورد توضیحات بازی Battlefield 5 نداشته است و حتی تصویر یک زن را روی کاور نسخه فیزیکی بازی چاپ کرده است، یک زن واقعی. از آنجایی که زنان زیادی در جنگ جهانی حضور داشتند و داستان‌های زیادی در مورد آن‌ها وجود دارد، جای هیچ بحث باقی نمی‌ماند. برای نمونه تک‌ تیرانداز شوروی که مورد تحسین قرار گرفته بود یعنی Lyudmila Pavichenko ( او 309 نازی را کشته بود) یا سرگرد Wanda Gertz (او در جنگ جهانی اول با ظاهر مردانه مبارزه کرد و یک گردان متشکل از زنان را رهبری کرد). معلوم نیست که استودیو و ناشر این بازی چه سودی از این کار می‌برند ولی واقعا خوب است که یک شخصیت زن بازی Battlefield V را انجام می‌دهد و حس یک زن جنگجو و فرهنگ جنگ را در یک بازی حس می‌کند و در آخر می‌بینید که این زن‌ها چه فداکاری‌هایی انجام داده‌اند. اگر فکر می‌کنید که بازخوردها نسبت به وجود شخصیت…

خلاصه بررسی بازی Battlefield V

داستان - 8.3
گرافیک - 8.9
گیم پلی - 8.5

8.6

مجموعه Battlefield یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در سبک تیراندازی اول شخص است. معمولا گیمرها بخش چند نفره این بازی را مورد تحسین قرار می‌دهند اما بخش داستانی این مجموعه، ارزش بازی کردن را دارد. نسخه قبلی این مجموعه یعنی Battlefield 1 روند خود را تغییر داد و به جای جنگ‌های مدرن سراغ جنگ‌ جهانی رفت که با بازخورد خوبی از سوی طرفداران مواجه شد. قسمت جدید این بازی یعنی Battlefield 5 ادامه نسخه قبلی است و داستان جنگ جهانی را روایت می‌کند.

امتیاز کاربران: 4.38 ( 2 رای)
9 bigtheme

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code