آسمان‌های ناشناخته – نقد و بررسی بازی Ace Combat 7 Skies Unknown

Ace Combat 7: Skies Unknown

جنگ فقط محدود به تیراندازی با اسلحه و درگیری‌های سیاسی نیست و مجموعه Ace Combat در طی سال‌ها بخش‌های مختلف جنگ را نشان داده که مربوط به نبرد جنگنده‌های هوایی است. در دهه اخیر این مجموعه مشکلی داشت که ارزش بازی را نسبت به قبل کمتر می‌کرد و آن توجه کم به بخش داستانی بازی بود. به لطف بازگشت خوب بازی Ace Combat 7 Skies Unknown، به جز گیم‌پلی خوب می‌توانید از بخش داستانی بازی لذت ببرید.

داستان بازی Skies Unknown برمی‌گردد به داستان تخیلی که آخرین بار در سال 2007 دیده شد و در مورد درگیری دو قدرت شناخته شده یعنی فدراسیون Osean Osean Federation و قلمرو Erusea Kingdom of Erusea است. شما در نقش یک خلبان Osean بازی می‌کنید که ساکت و نترس است. او تابعیت خود را عوض کرده. بیشتر داستان در بخش‌های سینمایی روایت می‌شود و با ماموریت‌های اصلی شما جدا است. همان‌طور که معلوم است، داستان در مورد جنگ است و چیزهایی مانند شرایط آدم‌ها، مرزها و پیش‌رفت تکنولوژی جنگی‌ را خواهید دید.

Ace Combat 7: Skies Unknown

انتخاب‌های مهم و زیادی در بازی نخواهید داشت و در درجه نخست داستان این بازی درام است. صحبت‌هایی که در رادیو شنیده می‌شود پر است از ایدئولوژی‌ و بعضی اوقات احساس می‌شود که این جمله‌ها به دست یک نوجوان ساده‌لوح نوشته شده است. در کل می‌توان به این موضوع خوشبین بود و می‌توانید با این مورد کنار بیاید.

با پیشرفت در داستان بازی، صحبت‌های که در رادیو شنیده می‌شوند تغییر می‌کنند. آن‌ها به شما یادآوری می‌کنند که برای چه چیزی می‌جنگید و بعضی وقت‌ها احساس بدی به شما دست می‌دهد و باعث می‌شود تا کارهای خود را زیر سوال ببرید. صداهایی که به صورت همزمان پخش می‌شوند می‌توانند در زمان مبارزه و در حالی که سعی می‌کنید از دست یک موشک فرار کنید، حواس‌پرتی ایجاد کنند ولی این یک المان مهم است تا شما را کاملا درگیر بازی کند تا احساس واقعی‌تری داشته باشید.

البته همه این تعریف‌ها باعث نمی‌شود تا بگوییم که بازی Ace Combat 7 Skies Unknown یک بازی بسیار عالی است ولی هنوز هم گیم‌پلی پاییه این سبک مانند تعقیب دشمنان در سرعت بالا، مانور دادن برای یک شلیک بی‌نقص یا حفاظت از خود برای برخورد نکردن با موشک‌ها در حالی که چراغ‌های اخطاری زیاد با صداهای هشدار دهنده به شما هشدار می‌دهند، وجود دارد. برخی از مکانیک‌های موجود در نسخه‌های قبلی این مجموعه در Skies Unknown حذف شدند تا بازی ساده‌تر شود.

Ace Combat 7: Skies Unknown

تمرکز شما در بازی محدود می‌شود به جت و محیط اطراف خود.فاکتور‌های متنوع زیادی در بازی وجود دارند که در هنگام پرواز باید به آن‌ها توجه شود. مانند توجه کردن به محیط اطراف زمانی که در ارتفاعات پایین پرواز می‌کنید. البته یک المان جدید به بازی اضافه شده که ابرها هستند که ریسک‌های جدیدی محسوب می‌شوند. برای نمونه رفتن به قسمتی که ابرهای زیادی دارد می تواند قابلیت قغل شدن موشک‌ها روی جت شما را بلاک کند و به شما عنصر غافلگیری را می‌دهد ولی دید کمتری خواهید داشت  و مانور داد می‌تواند سخت‌تر شود حتی امکان این وجود دارد که درگیر باد‌های سنگین و رعد و برق شوید که توانایی شما را برای کنترل جت کاهش می‌دهد. ابرها به استراتژی جدید مفیدی را به بازی اضافه کردند. علی‌رغم این، بازی بسیار زیبا شده و آسمان Ace Combat Skies 7 Unknown را تحسین برانگیز کرده.

سناریوهای متنوعی در 20 ماموریت بازی وجود دارد. در کل محدوده بیشتر نبردها بزرگ است و باعث می‌شود تا توجه‌ خود را به دو قسمت تقسیم کنید. چالش‌های جالبی در ماموریت‌ها وجود دارند که باعث می‌شود این بازی لذت‌ بخش‌تر شود مانند مبارزه‌های سخت در توفان‌ در شب و عدم برخورد با موج‌های انفجار. سیستم باس‌فایت بازی نیز جالب شده و یکی از دلایل جذاب شدن این بازی است. شما با مبارز‌های خوبی مبارزه خواید کرد که ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. چند سناریو در بازی وجود دارد که زیاد هیجان‌انگیز نیستند، به هر حال بعضی از ماموریت‌ها مانند شکار کامیون‌ها در توفان‌ شن و سایر چالش به نظر ضروری می‌آیند. در واقع چیزی که بازی را زیبا می‌کند چالش‌های آن است.

چک‌پوینت‌ها در بازی Ace Combat Skies 7 Unknown اندی آزار دهنده هستند چرا که چک‌پوینت فقط زمانی اتفاق می‌افتد که تا نصف ماموریت رفته باشید و تقریبا 20 دقیفه طول می‌کشد تا به آن نقطه برسید و اگر قبل از رسیدن به آن نقطه شکست بخورید مجبورید تا از ابتدای ماموریت دوباره شروع کنید. این کار خسته کننده است و اگر زیاد شکست بخورید، آرزو می‌کردید تا سازندگان در مورد چک‌پوینت بهتر عمل می‌کردنند.

Ace Combat 7: Skies Unknown

بازی Ace Combat Skies 7 Unknown بخش چند نفره آنلاین نیز دارد که چند مود دارد. یکی از مودها، مود محبوب بتل‌رویال Battle Royale است ولی فقط 8 پلیر می‌توانند بازی کنند که با این حال نمی‌تواند به آن بتل‌رویال گفت. مود‌های دیگر Team DeathMatch و زیرمجموعه‌های آن است. مبارزه با سلاح نیز چالش برانگیزتر و فریبنده‌تر است وچون 5 دقیفه زمان این بخش است، احساس سرعت بیشتر و هیجان بیشتری در این مود وجود دارد. جت‌ها و تجهیزاتی که در بخش کمپین آنلاک کرده‌اید را می‌توانید در بخش مولتی‌پلیر استفاده کنید ولی استفاده از آن‌ها محدود شده تا بازی با تعادل باشد.

نسخه PS4 بازی Ace Combat 7 Skies Unknown از قابلیت VR نیز پشتیبانی می‌کند که از Ace Combat 4 الهام گرفته شده است. تنها سه ماموریت در بخش VR وجود دارد و هدف‌های آن‌ها از پیچیدگی کمتری برخوردارند. با این حال پرواز کردن با استفاده از VR می‌تواند تجربه جالبی باشد. حس پرواز کردن در ارتفاع و سرعت بالا می‌تواند سرگیجه بیاورد. با تکان دادن سرتان می‌توانید به اطراف نگاه کنید و هدف مورد نظر را ببینید. در کل مینی کمپین VR جالب است ولی به تنظیمات بیشتری نیاز داشت.

Ace Combat 7: Skies Unknown

بازی Ace Combat 7 Skies Unknown با اینکه مشکلاتی دارد ولی حس بسیار خوبی را از مبارزه‌های هوایی با جت را به شما خواهد داد. دنیای این بازی زیبا است و ابرها باعث هرچه زیباتر شدن آن می‌شود. بخش داستانی بازی هم باعث می‌شود تا برای ادامه بازی مشتاق‌تر شوید. مبارزه‌ةا نیز هیجان‌انگیز هستند. در کل Ace Combat 7 Skies Unknown بازشگت خوبی بود و یکی از بهترین قسمت‌های این مجموعه است و اگر یک بار این بازی را تمام کنید، احتمالا بخواهید تا دوبار آن را تجربه کنید.

جنگ فقط محدود به تیراندازی با اسلحه و درگیری‌های سیاسی نیست و مجموعه Ace Combat در طی سال‌ها بخش‌های مختلف جنگ را نشان داده که مربوط به نبرد جنگنده‌های هوایی است. در دهه اخیر این مجموعه مشکلی داشت که ارزش بازی را نسبت به قبل کمتر می‌کرد و آن توجه کم به بخش داستانی بازی بود. به لطف بازگشت خوب بازی Ace Combat 7 Skies Unknown، به جز گیم‌پلی خوب می‌توانید از بخش داستانی بازی لذت ببرید. داستان بازی Skies Unknown برمی‌گردد به داستان تخیلی که آخرین بار در سال 2007 دیده شد و در مورد درگیری دو قدرت شناخته شده یعنی فدراسیون Osean Osean Federation و قلمرو Erusea Kingdom of Erusea است. شما در نقش یک خلبان Osean بازی می‌کنید که ساکت و نترس است. او تابعیت خود را عوض کرده. بیشتر داستان در بخش‌های سینمایی روایت می‌شود و با ماموریت‌های اصلی شما جدا است. همان‌طور که معلوم است، داستان در مورد جنگ است و چیزهایی مانند شرایط آدم‌ها، مرزها و پیش‌رفت تکنولوژی جنگی‌ را خواهید دید. انتخاب‌های مهم و زیادی در بازی نخواهید داشت و در درجه نخست داستان این بازی درام است. صحبت‌هایی که در رادیو شنیده می‌شود پر است از ایدئولوژی‌ و بعضی اوقات احساس می‌شود که این جمله‌ها به دست یک نوجوان ساده‌لوح نوشته شده است. در کل می‌توان به این موضوع خوشبین بود و می‌توانید با این مورد کنار بیاید. با پیشرفت در داستان بازی، صحبت‌های که در رادیو شنیده می‌شوند تغییر می‌کنند. آن‌ها به شما یادآوری می‌کنند که برای چه چیزی می‌جنگید و بعضی وقت‌ها احساس بدی به شما دست می‌دهد و باعث می‌شود تا کارهای خود را زیر سوال ببرید. صداهایی که به صورت همزمان پخش می‌شوند می‌توانند در زمان مبارزه و در حالی که سعی می‌کنید از دست یک موشک فرار کنید، حواس‌پرتی ایجاد کنند ولی این یک المان مهم است تا شما را کاملا درگیر بازی کند تا احساس واقعی‌تری داشته باشید. البته همه این تعریف‌ها باعث نمی‌شود تا بگوییم که بازی Ace Combat 7 Skies Unknown یک بازی بسیار عالی است ولی هنوز هم گیم‌پلی پاییه این سبک مانند تعقیب دشمنان در سرعت بالا، مانور دادن برای یک شلیک بی‌نقص یا حفاظت از خود برای برخورد نکردن با موشک‌ها در حالی که چراغ‌های اخطاری زیاد با صداهای هشدار دهنده به شما هشدار می‌دهند، وجود دارد. برخی از مکانیک‌های موجود در نسخه‌های قبلی این مجموعه در Skies Unknown حذف شدند تا بازی ساده‌تر شود. تمرکز شما در بازی محدود می‌شود به جت و محیط اطراف خود.فاکتور‌های متنوع زیادی در بازی وجود دارند که در هنگام پرواز باید به آن‌ها توجه شود. مانند توجه کردن به محیط اطراف زمانی که در ارتفاعات پایین پرواز می‌کنید. البته یک المان جدید به بازی اضافه شده که ابرها هستند که ریسک‌های جدیدی محسوب می‌شوند. برای نمونه رفتن به قسمتی که ابرهای زیادی دارد می تواند قابلیت قغل شدن موشک‌ها روی جت شما را بلاک کند و به شما عنصر غافلگیری را می‌دهد ولی دید کمتری خواهید داشت  و مانور داد می‌تواند سخت‌تر شود حتی امکان این وجود دارد که درگیر باد‌های سنگین و رعد…

خلاصه بررسی بازی Ace Combat 7 Skies Unknown

داستان - 7
گرافیک - 9
گیم پلی - 8

8

داستان بازی Skies Unknown برمی‌گردد به داستان تخیلی که آخرین بار در سال 2007 دیده شد و در مورد درگیری دو قدرت شناخته شده یعنی فدراسیون Osean (Osean Federation) و قلمرو Erusea (Kingdom of Erusea) است. شما در نقش یک خلبان Osean بازی می‌کنید که ساکت و نترس است. او تابعیت خود را عوض کرده. بیشتر داستان در بخش‌های سینمایی روایت می‌شود و با ماموریت‌های اصلی شما جدا است. همان‌طور که معلوم است، داستان در مورد جنگ است و چیزهایی مانند شرایط آدم‌ها، مرزها و پیش‌رفت تکنولوژی جنگی‌ را خواهید دید.

امتیاز کاربران: 4.8 ( 2 رای)
8 bigtheme

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code